Предмет: Физика, автор: zlattaxx14

Тіло масою 300 г вільно падає з висоти 10 м. Знайти його кінетичну енергію в момент падіння на землю. можна розписати?

Ответы

Автор ответа: naturalezyk102
6

Ответ:

За законом збереження енергії, потенціальна енергія, що надійшла від підняття тіла на висоту, перетворюється на кінетичну енергію в момент падіння на землю.

Потенціальна енергія (Ep) тіла на певній висоті залежить від маси тіла (m), висоти (h) та прискорення вільного падіння (g):

Ep = m * g * h

Для даної задачі:

m = 0.3 кг (300 г)

h = 10 м

g = 9.81 м/с² (стандартне прискорення вільного падіння)

Ep = 0.3 кг * 9.81 м/с² * 10 м = 29.43 Дж

Тобто на початку падіння на землю потенціально надійшло 29.43 Дж енергії.

Кінетична енергія (Ek) тіла на певній швидкості (v) залежить від маси (m):

Ek = (m * v²) / 2

В момент падіння тіло набуло максимальної швидкості, тому швидкість в цьому випадку можна знайти за допомогою формули вільного падіння:

v = √ (2 * g * h)

v = √ (2 * 9.81 м/с² * 10 м) ≈ 14 м/с

Отже, кінетична енергія в момент падіння на землю:

Ek = (0.3 кг * (14 м/с)²) / 2 = 29.4 Дж (заокруглюємо до одного знаку після коми)

Отже, в момент падіння на землю кінетична енергія тіла становить приблизно 29.4 Дж.


zlattaxx14: дякую!!
pindusvel: мені ж швидкустю і тут є сууупер
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: elizavetasuprunova26