Предмет: Химия,
автор: caliessalle
Обчисліть масову частку Фосфору у сполуці Ca3(PO4)2. знайдіть співвідношення мас хімічних елементів, які входять до складу її складу.
33 бали<3
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Сполука Ca3(PO4)2 складається з кальцію (Ca), фосфору (P) та кисню (O).
Молярна маса Ca3(PO4)2:
3 моля Ca x 40.08 г/моль = 120.24 г/моль Ca
2 моля P x 30.97 г/моль = 61.94 г/моль P
8 молей O x 15.99 г/моль = 127.92 г/моль O
Загальна молярна маса сполуки:
120.24 г/моль Ca + 61.94 г/моль P + 127.92 г/моль O = 310.10 г/моль
Масова частка фосфору:
Маса фосфору / Загальна маса сполуки x 100%
= (61.94 г/моль P / 310.10 г/моль) x 100%
= 20%
Співвідношення мас хімічних елементів в складі Ca3(PO4)2:
Ca:P:O = 3:2:8 (у молярних співвідношеннях це 3:2:8 або 3Ca:2P:8O)
caliessalle:
ти просто геній, дуже дякую<3
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: zhakonmussakan
Предмет: Химия,
автор: annacepurna
Предмет: Українська мова,
автор: blagyjlesa
Предмет: Физика,
автор: kamardinov2018
Предмет: История,
автор: kseniabondarchuk10