твір про відносини між Великою Британією та Україною.
Ответы
Українсько-британські відносини — двосторонні відносини між Україною та Великою Британією у галузі міжнародної політики, економіки, освіти, науки, культури тощо.
Британія визнала незалежність України 31 грудня 1991 року[1], дипломатичні відносини було встановлено 10 січня 1992-го[2]. У листопаді 1991 року у Києві Велика Британія відкрила Генеральне консульство, а у січні 1992 року — посольство[3]. Лондонське представництво України було відкрито у вересні 1992 року.
Під час візиту до Києва 4 вересня 1995 року міністр з закордонних справ Малкольм Ріфкінд наголошував, що зв'язки України з Європою простягаються далеко в минуле. Проте налагодження двосторонніх відносин між двома державами стало можливим лише зі здобуттям Україною її державної незалежності.
При цьому, опісля серпневого путчу та прийняття ВРУ Акту проголошення незалежності 24 серпня 1991 року Британія ставилася до України, як і до інших пострадянських республік з недовірою.
Проте після Біловезької угоди, остаточного зникнення СРСР з політичної карти світу та референдуму, під час якого понад 90 % українців висловилися за незалежність, позиція Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо України кардинально змінилася.
Було визнано незалежність України, і відкрито шлях для повноправного двостороннього співробітництва. За ініціативи Сполученого Королівства на початку січня 1992 р. голови зовнішньополітичних відомств двох країн обмінялися листами з приводу встановлення дипломатичних відносин. За згодою сторін домовленість з цього питання набула чинності 10 січня 1992 року. З цієї дати генеральне консульство Великої Британії у Києві офіційно набуло статусу посольства.