Поставте розділові знаки. Поясніть, в яких випадках кома між предикативними частинами складносурядного речення не ставиться.
1. В країнах теплих, полудневих злітає дощ із хмар рожевих і переймають на путі його проміння золоті.2. Тільки дуб стоїть у листі і калинонька в намисті. 3. Підведу усміхнене обличчя і по квітці світла у очах.4. Грає й сяє, мов самоцвітне каміння, чиста роса; то стрільне вам у вічі тоненькою голочкою жовтого світу то зачервоніє круглою горошиною то засиніє синьоцвітом. 5. Сам вперед іди і другого за собою веди. 6. Нас ворог сто разів хотів зламати та ми лиш гартувалися в борні.7. Всім серцем любіть Україну свою і вічні ми будемо з нею. 8. Калиночка буде цвісти а ти, синку, будеш рости.9. Скільки ж то сили і скільки то муки! 10. Степ і вітер. Степ і тиша.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
1. В країнах теплих, полудневих злітає дощ із хмар рожевих, і переймають на путі його проміння золоті. (Кома потрібна для відокремлення двох складових речення.)
2. Тільки дуб стоїть у листі, і калинонька в намисті. (Кома не потрібна, оскільки обидві частини речення є простими реченнями без сполучників.)
3. Підведу усміхнене обличчя, і по квітці світла у очах. (Кома потрібна для відокремлення двох складових речення.)
4. Грає й сяє, мов самоцвітне каміння, чиста роса; то стрільне вам у вічі тоненькою голочкою жовтого світу, то зачервоніє круглою горошиною, то засиніє синьоцвітом. (Кома не потрібна, оскільки речення має структуру переліку з трьома або більше складовими.)
5. Сам вперед іди і другого за собою веди. - Крапка ставиться після першого речення, оскільки це неповне речення, а між двома повними реченнями кома не ставиться.
6. Нас ворог сто разів хотів зламати, та ми лиш гартувалися в борні. - Між повними реченнями, що є складниками складносурядного речення, ставиться кома, оскільки вони пов'язані зі значенням "але".
7. Всім серцем любіть Україну свою, і вічні ми будемо з нею. - Між повними реченнями, що є складниками складносурядного речення, ставиться кома, оскільки вони пов'язані зі значенням "і".
8. Калиночка буде цвісти, а ти, синку, будеш рости. - Між повними реченнями, що є складниками складносурядного речення, ставиться кома, оскільки вони пов'язані зі значенням "а".
9. Скільки ж то сили і скільки то муки! - В даному випадку кома не ставиться між предикативними частинами складносурядного речення, оскільки вони є складеними безсполучниково, у таких випадках кома не потрібна.
10. Степ і вітер. Степ і тиша. - В даному випадку кома не ставиться між предикативними частинами складносурядного речення, оскільки вони є складеними безсполучниково, у таких випадках кома не потрібна.