Предмет: Физика,
автор: anya1651
Два резистори з опорами R 1 = 20 Ом, R2 = 40 Ом підключають до джерела постійної напруги U=60В: а) послідовно; б) паралельно. Яку потужність бере кожен з резисторів?
Ответы
Автор ответа:
3
Ответ:
а) Для двох резисторів, які з'єднані послідовно, загальний струм в кілі I = U/(R1+R2) = 60/(20+40) = 1 А.
Потужність кожного резистора розраховується за формулою P = I^2R.
Отже, для R1:P1 = I^2R1 = 1^220 = 20 Вт;
для R2:P2 = I^2R2 = 1^2*40 = 40 Вт.
б) Для двох резисторів, які з'єднані паралельно, напруга на кожному резисторі дорівнює напрузі джерела U = 60 В.
Загальний струм в кілі розраховується як I = U/R1 + U/R2 = 60/20 + 60/40 = 3 А.
Потужність кожного резистора розраховується за формулою P = I^2R.
Отже, для R1: P1 = I^2R1 = 3^220 = 180 Вт;
для R2: P2 = I^2R2 = 3^2*40 = 360 Вт.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: ajsiejrjrj101
Предмет: Литература,
автор: kkseniaaa2001
Предмет: Английский язык,
автор: ichvilnicht
Предмет: Информатика,
автор: sabinasharifzyanova
Предмет: География,
автор: krisspost2007