Предмет: Математика, автор: viktorianedotopa5

3. (3 бала) Один кілограм слив дешевший за кілограм абрикосів на 10 грн 40 коп. За 12 кг слив заплатили стiльки, скільки за 8 кг апельсинів. Скільки коштує один кілограм слив та один кілограм апельсинів? Скільки всього грошей витратили на покупку слив та абрикосів?​

Ответы

Автор ответа: oykasfufthv
3

Пошаговое объяснение:

12(x - 10.4) = 8x \\ 12x - 124.8 = 8x \\ 4x = 124.8 \\ x = 31.2

1 кг слива стоит :

31,2-10,4=20,8

1 кг апельсин стоит:

31,2

Заплатили:

12*20,8=249,6

8*31,2=249,6

249,6*2=499,2

Автор ответа: doradxc
1

Ответ:Один кілограм слив коштує на 10 грн 40 коп менше, ніж один кілограм абрикосів.

Нехай вартість одного кілограму абрикосів буде х грн, тоді вартість одного кілограму слив буде (x - 10 грн 40 коп).

Також маємо, що за 12 кг слив заплатили стільки, скільки за 8 кг апельсинів.

Нехай вартість одного кілограму апельсинів буде у гривнях у, тоді вартість 8 кг апельсинів буде 8у грн.

Так як за 12 кг слив заплатили стільки ж, скільки за 8 кг апельсинів, то вартість 12 кг слив становитиме 8у грн.

З іншого боку, вартість 12 кг слив складатиметься з вартості 12 кілограмів по (х - 10 грн 40 коп) грн за кожен кілограм, тобто 12(х - 10 грн 40 коп) грн.

Таким чином, маємо рівняння:

12(х - 10 грн 40 коп) = 8у грн

Розв'язуючи його, отримуємо:

х = (8у + 125 грн 60 коп) / 12

Тому, один кілограм абрикосів коштує х грн, а один кілограм слив коштує (x - 10 грн 40 коп) грн.

Щоб знайти вартість всіх куплених слив та абрикосів, необхідно знайти вартість 12 кг слив (оскільки ми знаємо, що за 12 кг слив заплатили стільки, скільки за 8 кг апельсинів). Це буде 12(х - 10 грн 40 коп) грн.

Отже, один кілограм абрикосів коштує {(8у + 125 грн 60 коп) / 12} грн, один кілограм слив коштує {((8у + 125 грн 60 коп) / 12) - 10 грн 40 коп} грн, а всього на покупку слив та абрикосів витрачено 12{(8у + 125 грн 60 коп) / 12 - 10 грн 40 коп} грн.

Пошаговое объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: ilonacopa200
Предмет: Биология, автор: mikitakravchenko
Предмет: Алгебра, автор: uliana5240