3. (3 бала) Один кілограм слив дешевший за кілограм абрикосів на 10 грн 40 коп. За 12 кг слив заплатили стiльки, скільки за 8 кг апельсинів. Скільки коштує один кілограм слив та один кілограм апельсинів? Скільки всього грошей витратили на покупку слив та абрикосів?
Ответы
Пошаговое объяснение:
1 кг слива стоит :
31,2-10,4=20,8
1 кг апельсин стоит:
31,2
Заплатили:
12*20,8=249,6
8*31,2=249,6
249,6*2=499,2
Ответ:Один кілограм слив коштує на 10 грн 40 коп менше, ніж один кілограм абрикосів.
Нехай вартість одного кілограму абрикосів буде х грн, тоді вартість одного кілограму слив буде (x - 10 грн 40 коп).
Також маємо, що за 12 кг слив заплатили стільки, скільки за 8 кг апельсинів.
Нехай вартість одного кілограму апельсинів буде у гривнях у, тоді вартість 8 кг апельсинів буде 8у грн.
Так як за 12 кг слив заплатили стільки ж, скільки за 8 кг апельсинів, то вартість 12 кг слив становитиме 8у грн.
З іншого боку, вартість 12 кг слив складатиметься з вартості 12 кілограмів по (х - 10 грн 40 коп) грн за кожен кілограм, тобто 12(х - 10 грн 40 коп) грн.
Таким чином, маємо рівняння:
12(х - 10 грн 40 коп) = 8у грн
Розв'язуючи його, отримуємо:
х = (8у + 125 грн 60 коп) / 12
Тому, один кілограм абрикосів коштує х грн, а один кілограм слив коштує (x - 10 грн 40 коп) грн.
Щоб знайти вартість всіх куплених слив та абрикосів, необхідно знайти вартість 12 кг слив (оскільки ми знаємо, що за 12 кг слив заплатили стільки, скільки за 8 кг апельсинів). Це буде 12(х - 10 грн 40 коп) грн.
Отже, один кілограм абрикосів коштує {(8у + 125 грн 60 коп) / 12} грн, один кілограм слив коштує {((8у + 125 грн 60 коп) / 12) - 10 грн 40 коп} грн, а всього на покупку слив та абрикосів витрачено 12{(8у + 125 грн 60 коп) / 12 - 10 грн 40 коп} грн.
Пошаговое объяснение: