3. Щоб добути хлоридну кислоту, потрібно
Ответы
Ответ:
°Розчиненням у воді хлороводню утвореного при спалюванні водню в атмосфері хлору або утвореному при хлоруванні органічних сполук.
Объяснение:
Відповідь:
Добування. У лабораторії хлороводень добувають взаємодією кристалічного натрій хлориду з концентрованою сульфатною кислотою при нагріванні
За відсутності води хлороводень виділяється у вигляді газу, і реакція перебігає до кінця.
Якщо сульфатну кислоту взяти в надлишку і суміш несильно нагрівати, то утвориться кисла сіль натрій гідрогенсульфат:
Збирають хлороводень витісненням повітря у суху посудину дном донизу.
У промисловості хлороводень добувають синтезом, тобто прямим сполученням хлору з воднем:
хлороводень Фізичні властивості. Хлороводень за стандартних умов — безбарвний газ із різким запахом, токсичний, важчий за повітря, леткий, має низькі температури плавлення та кипіння (tпл = -114 °C, tкип = -85 °C), на вологому повітрі димить, утворюючи з парою води дрібні крапельки хлоридної кислоти. Під час вдихання хлороводень подразнює дихальні шляхи і спричиняє ядуху. Нюхати його треба обережно!
Хлороводень добре розчиняється у воді з виділенням великої кількості теплоти: за н.у. в 1 об’ємі води розчиняється до 500 об’ємів хлороводню. Розчин хлороводню у воді називається хлоридною кислотою.
Безводний гідроген хлорид хімічно пасивний: не реагує з багатьма металами, з сульфідами реагує вище 650 оС, з оксидами перехідних металів — при 300 оС і вище.