Предмет: История, автор: 380678147430

яким було життя в Римі?


veniaminag59: 1-4 класі нема історії

Ответы

Автор ответа: bridan
2

Життя в Римській імперії, яка існувала від III століття до н.е. до V століття н.е., було різноманітним і складним. Рим був одним з найвеличніших міст свого часу та культурним, економічним і політичним центром світу.

Суспільство Римської імперії було розподілене на різні класи та шари населення, включаючи патриції (висший клас), еквіти (середній клас), плебеї (нижчий клас) та рабів (невільники). Патриції мали більше привілеїв, таких як політичні права, власність та освіту, тоді як плебеї та раби мали менше прав та можливостей.

Римська культура була різноманітною та включала релігію, мистецтво, архітектуру, літературу, спорт та інші аспекти. Римська релігія була політеїстичною, з віруванням у багатьох богів та богинь. Римське мистецтво включало скульптуру, живопис, мозаїку та інші види мистецтва, з великим впливом грецької культури.

Економіка Римської імперії базувалася на сільському господарстві, ремеслах, торгівлі та розширеному дорожньому сполученні. Римська імперія була великим імперським утворенням, яке включало різні країни, території та народи, тому в житті римлян відбувалися взаємодії з різними культурами та національностями.

Політика Римської імперії була заснована на республіканській формі управління, а пізніше, завоюванням імперії, Рим став імперією з автократичним управлінням, з владою, яка належала імператорам. Римська імперія також відома своєю військовою могутністю, з розгалуженою армією та розширеними військовими походами.

Однак, життя в Римській імперії не було легким для всіх. Багато людей жили в бідності, особливо плебеї та раби. Була велика різниця в багатстві та соціальному статусі між різними класами населення. Рабство було поширеним явищем, і багато людей були рабами, які належали багатійшим римлянам.

Заразки, хвороби та нестабільність політичної ситуації також були важкими викликами для життя в Римській імперії. Проте, Рим був також місцем значного розвитку науки, філософії, літератури та інших культурних досягнень.

Загалом, життя в Римській імперії було різноманітним залежно від соціального статусу, економічного положення та інших факторів. Воно було відображенням багатства і розмаїття римської культури, але також мало свої виклики та незручності, які були властиві для свого часу.

Автор ответа: sldntdkdm
0
День у римлян розпочинався о третій (за нашим часом о дев’ятій) годині ранку. Римлянин снідав хлібом і вином, інколи сиром і медом. Потім ішов у своїх справах: до суду чи сенату. Багатий громадянин приймав бідних, роздавав їм їжу і гроші, сподіваючись, що його підтримають під час виборів. Обідали холодними та гарячими стравами, рибою, хлібом, вином. Після обіду розпочиналася сієста — час відпочинку. Робота всіх установ припинялася. Зачинялися храми, купецькі крамниці. Винятком були лише засідання сенату й суду, народні збори. Інколи раби також продовжували роботу в полі. Після сієсти римляни займалися спортом, ішли до терм, тренувалися на Марсовому полі. Потім вони вечеряли.

Улюбленими розвагами римлян були бої гладіаторів і перегони на колісницях. Десятки тисяч римлян збиралися до амфітеатру, щоб побачити, як гладіатори, звезені з різних провінцій, вбивали один одного чи боролися з хижими звірами — левами, ведмедями, биками. Інколи гладіаторські бої тривали по півроку. Долю переможеного гладіатора вирішували самі глядачі. Великий палець, що показував униз, означав смерть, піднятий угору — життя. Вигравши багато боїв, раб- гладіатор міг дістати волю.

Мешкали римляни залежно від статку або в інсулі (багатоповерховий багатоквартирний будинок), або в палаці, або в атріумі.

Атріум — дім заможного римлянина, який мав внутрішній двір, оточений із чотирьох боків критою колонадою (перестиль). У перестилі серед квітів і фонтанів сім’я проводила свій вільний час. Складовою дому були бібліотека та ойкос — велика зала для прийомів. У такому будинку із часом підлогу почали покривати мармуровою плиткою, а потім і мозаїкою. Стіни розписували фресками. Стелю прикрашали золотом і слоновою кісткою. Змінювалося й умеблювання кімнат: замість старих дубових меблів з’явилися меблі з деревини цінних порід, що завозилася зі Сходу. Разом із предметами побуту заможні римляни запозичували з Греції та країн Сходу також моду і звичаї. Дім оточували мурами. Зовні на стіні висів дзвіночок, який сповіщав господарям про прихід відвідувачів. На порозі мозаїкою було викладене слово «savle» — «будь здоровий», а інколи — мозаїчне зображення собаки.

Для обігрівання будинків римляни використовували водяне й парове опалення, яке підігрівало підлогу.
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: hsjsjsnsbjskkwk
Предмет: Русский язык, автор: caxapok228a
2.Выпиши из текста слова и словосочетания, передающие главную информацию (3) Жил на свете батыр Карахан. Он влюбился в девушку по имени Айша-биби, дочь своего заклятого врага. Отец девушки не давал благословения, тогда Карахан ворвался в аул, схватил свою возлюбленную и умчался прочь. Разгневанный отец направил вслед за ними своих стражников и приказал убить обоих. Долго бежали влюбленные, спасаясь от погони. Устав за несколько дней непрерывной скачки, девушка решила нскупаться в реке Асу, на берегу которой они остановились отдохнуть. Но стражники отца -подстерегли-их. Они подложили в головной убор девушки саукеле степную гадюку. Девушка искупалась в теплой речной воде и стала одеваться. Тут-то и ужалила ее проклятая змея. Айша-Биби потеряла сознание, и стало ясно, что она умирает. Тогда батыр Карахан поднял ее на руки и понес в ближайший аул к мулле, чтобы получить благословение. Всего несколько минут длилось их семейное счастье. Айша умерла на руках батыра. В тот же час и день Карахан поклялся любить ее вечно. На том месте, где умерла Айша-Биби, позднее был построен мазар. Рядом с ним Карахан построил и себе мазар в таком месте, откуда был бы виден мавзолей Айши, чтобы после смерти быть вместе с любимой. До последних своих дней батыр Карахан, одетый в белые одежды, жил недалеко от могилы Айша-Биби. молясь богу. За набожность и святость народ стал считать Карахана святым. Мавзолей Айша-биби является одним из интереснейших и уникальных памятников архитектуры Караханидской эпохи, не имеющим аналогов в архитектурно-строительной культуре Казахстана и средней Азии. Он также является местом паломничества, так как считается святым местом в мусульманском мире.

Помогите​ даю 40 баллов