Які предмети використовували як гроші в різних країнах у різні часи
Ответы
Відповідь:
Кам’яні гроші представляли собою кам’яні диски різних діаметрів з отворами в центрі. Найбільші досягали до 4 метрів у діаметрі. Перебували такі гроші в обороті серед жителів островів Яп (нині – Федеральні Штати Мікронезії). Служили вони еквівалентом при обміні товарами, платою за послуги та судові витрати.
Гроші у вигляді металевих сокир використовували індіанці Америки в часи завоювання їх іспанськими конкістадорами. Зокрема, в Мексиці, індіанці використовували при проведенні платежів, так звані, боби какао і невеликі мідні сокири, які не використали у господарстві через непрактичність і м’якість металу.
Соляні бруски, як платіжний засіб, широко застосовувалися в країнах різних частин світу. Наприклад, можна привести Давню Русь або Ефіопію, де соляні бруски самородної солі в якості грошей використовувалися аж до 20-х років минулого століття. А у війську Юлія Цезаря римські легіонери частину жалування отримували сіллю. Слід так само відзначити, що англійське слово salary – «зарплата», походить від латинського слова sal – «сіль».
Гроші у вигляді пір’я застосовувались в обороті жителів деяких островів Тихого океану. Представляли вони собою тонкі червоні пір’їни довжиною до 10 сантиметрів, які склеювались між собою або зв’язувалися рослинними волокнами з ліан в круги – своєрідні бухти. Використовувалися такі гроші для взаємних розрахунків і покупках залежно від яскравості пір’я: чим яскравіше бухта, тим дорожче вона використовувалася при обміні.
Гроші у вигляді раковин використовувалися в різні часи і в різних країнах. Так, наприклад, раковини каурі використовувалися в Китаї ще в 1500 році до нашої ери, про що свідчать древні письмена. Так само раковини використовувалися у вигляді грошей в країнах Африки, Таїланді, Індії, на островах Індійського і Тихого океанів.
У різні часи в вигляді грошей використовувалися різні предмети, які представляли цінність для людей тієї чи іншої епохи. Це були і плитки чаю, і какао боби, і сушена риба, і добриво, і каміння.
Пояснення: