Предмет: Химия, автор: ostroverhbogdan495

1.У розчині масою 170 г міститься глюкоза масою 5 г.Визначити масову частку глюкози в розчині.
2.Обчислити масу солі ,що лишиться при випарюванні води з розчину масою 220 г, у якому масова частка розчиненої речовини становить 7 %.
3.У воді масою 400 г розчинили соду , масою 40 г.Визначити масову частку розчиненої речовини.

Ответы

Автор ответа: andriw122
0

Ответ:

1. Масова частка глюкози в розчині може бути обчислена за формулою:

масова частка = (маса глюкози / маса розчину) * 100%

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

масова частка = (5 г / 170 г) * 100% = 2.94%

Відповідь: масова частка глюкози в розчині становить 2.94%.

2. Щоб знайти масу солі, яка лишиться після випарювання води, спочатку необхідно визначити масу розчиненої речовини в розчині:

маса розчиненої речовини = масова частка * маса розчину

маса розчиненої речовини = 0.07 * 220 г = 15.4 г

Тому маса солі, що залишиться після випарювання води, буде дорівнювати різниці між масою розчину та масою води, яку необхідно випарувати, тобто:

маса солі = 220 г - маса води

Щоб знайти масу води, можна використати масову частку розчиненої речовини в розчині:

маса води = (100% - масова частка) * маса розчину

маса води = (100% - 7%) * 220 г = 204.6 г

Тоді маса солі буде дорівнювати:

маса солі = 220 г - 204.6 г = 15.4 г

Відповідь: маса солі, яка залишиться після випарювання води, дорівнює 15.4 г.

3. Масова частка розчиненої речовини може бути обчислена за формулою:

масова частка = (маса розчиненої речовини / маса розчину) * 100%

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

масова частка = (40 г / 400 г) * 100% = 10%

Відповідь: масова частка соди в розчині становить 10%.

Похожие вопросы