За перший день у магазині продали 38кг картоплі, за другий день – 110% того, що продали за перший день. Скільки картоплі продали за три дні, якщо за другий день продали 40% того ,що за третій?
Ответы
Відповідь:91,8 кг картоплі.
Першого дня було продано 38 кг картоплі.
Другого дня було продано 110% від першого дня:
110% * 38 кг = 1,1 * 38 кг = 41,8 кг.
Третього дня нехай було продано х кг картоплі.
За другий день продали 40% того, що за третій, тому:
40% * x кг = 0,4x кг картоплі продали за другий день.
Отже, загальна кількість картоплі, проданої за три дні:
38 кг + 41,8 кг + х кг - 0,4x кг = 79,8 кг + 0,6x кг.
Тому, щоб знайти кількість картоплі, яку продали за три дні, потрібно знайти значення x і підставити його до формули:
За другий день продали 110% від першого дня, тому: 1,1 * 38 кг = 41,8 кг
За другий день продали 40% того, що за третій, тому: 0,4x кг = 0,4 * x кг
Загальна кількість картоплі, проданої за три дні: 79,8 кг + 0,6 кг
Таким чином, кількість картоплі, проданої за три дні, буде:
79,8 кг + 0,6x кг = 38 кг + 41,8 кг + 0,4x кг
Розв'язуємо рівняння:
0,6x кг - 0,4x кг = 41,8 кг - 38 кг
0,2x кг = 3,8 кг
х кг = 19
Тому загальна кількість картоплі, проданої за три дні, дорівнює:
79,8 кг + 0,6 * 19 кг = 91,8 кг.
Отже, за три дні продали 91,8 кг картоплі.