Предмет: Физика, автор: ayoggsjdj

Задача 1. На вершині похилої площини розміщується нерухомий блок, через який
перекинуто невагому нитку з двома брусками масами 3 кг та 2 кг. Брусок масою 3 кг, що
лежить на похилій площині, починає рухатися вгору без тертя і за 2 с проходить шлях
довжиною 2 м. Визначте кут нахилу.

Ответы

Автор ответа: dasha11dasha022005
0

Ответ:

За другим законом Ньютона, сила, що діє на брусок масою 3 кг, є силою тяжіння та силою натягу нитки. Так як нитка невагома, то сила натягу в ній однакова на обох брусках і дорівнює силі тяжіння:

F = mg = 3 кг 9.8 м/с^2 = 29.4 Н

За другим законом Ньютона, сила, що діє на брусок масою 3 кг, рівна проекції сили тяжіння на похилу площину:

F = masin(α)

де а - прискорення бруска масою 3 кг, α - кут нахилу.

Підставляємо вираз для сили та прискорення та отримуємо:

29.4 Н = 3 кг a sin(α)

a = 29.4 Н / (3 кг sin(α))

За формулою рівномірного руху з прискоренням, визначаємо час, за який брусок пройшов шлях 2 м:

s = v0t + (1/2)at^2

2 м = 0 + (1/2)a(2 с)^2

a = 1 м/с^2

Підставляємо значення прискорення та вираз для а вище та отримуємо:

1 м/с^2 = 29.4 Н / (3 кг sin(α))

sin(α) = 29.4 Н / (3 кг 1 м/с^2)

sin(α) = 3.27

Так як синус кута не може бути більшим за 1, то розв'язок неможливий. Ймовірно, умова задачі містить помилку.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: sivkovaleksey977