Предмет: Физика,
автор: b30069315
Візок із піском котиться з швидкістю 3 м/с по горизонтальній поверхні без тертя. Назустріч візку летить куля масою 2 кг з горизонтальною швидкістю 6 м/с. Куля після попадання в пісок застряє в ньому. З якою по модулю швидкістю покотиться візок після зіткнення з кулею? Маса візка 25 к
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Для вирішення цієї задачі ми можемо скористатися законами збереження кількості руху та енергії. Перед зіткненням кількість руху системи складається з кількості руху візка та кулі:
m_1 * v_1 + m_2 * v_2
де m_1 та v_1 - маса та швидкість візка, а m_2 та v_2 - маса та швидкість кулі.
Після зіткнення куля застрягає в піску, тому її швидкість стає рівною нулю. Закон збереження кількості руху дає:
(m_1 + m_2) * v = m_1 * v_1 + m_2 * v_2
де v - шукана швидкість візка після зіткнення з кулею.
Підставляючи вирази для мас та швидкостей відповідно:
(25 кг + 2 кг) * v = 25 кг * 3 м/с + 2 кг * 6 м/с
27 кг * v = 105 кг * м/с
v = 105 кг * м/с / 27 кг ≈ 3.89 м/с
Отже, після зіткнення з кулею візок буде рухатися зі швидкістю близько 3.89 м/с.
Похожие вопросы
Предмет: Українська література,
автор: yaroslavazapolskaa9
Предмет: География,
автор: saaagzz
Предмет: Литература,
автор: rinata25101975
Предмет: Литература,
автор: ivangalas150
Предмет: Информатика,
автор: shikiny66