Предмет: Химия, автор: kruglyjirocka

Обчислити масові частки елементів в нітробензені C6H5NO2



Ответы

Автор ответа: Аноним
1

Ответ:

Нітробензен (C6H5NO2) містить елементи вуглець (C), водень (H), азот (N) та кисень (O).

Молярна маса нітробензену дорівнює:

M = (6 * 12.01 г/моль) + (5 * 1.01 г/моль) + (1 * 14.01 г/моль) + (2 * 16.00 г/моль) ≈ 123.11 г/моль.

Тепер можна знайти масові частки елементів у сполуці, використовуючи її молярну масу та атомні маси елементів:

Масова частка вуглецю:

(6 * 12.01 г/моль) / 123.11 г/моль ≈ 0.583 або близько 58.3%.

Масова частка водню:

(5 * 1.01 г/моль) / 123.11 г/моль ≈ 0.041 або близько 4.1%.

Масова частка азоту:

(1 * 14.01 г/моль) / 123.11 г/моль ≈ 0.114 або близько 11.4%.

Масова частка кисню:

(2 * 16.00 г/моль) / 123.11 г/моль ≈ 0.262 або близько 26.2%.

Отже, масові частки елементів у нітробензені становлять приблизно 58.3% вуглецю, 4.1% водню, 11.4% азоту та 26.2% кисню.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: bilykoleh31
Предмет: Математика, автор: vitalysa29