Предмет: Физика, автор: valerykuznets

3 балкона на висоті 20 м над землю кинули м'яч у двір з початковою швидкістю 8 м/с, напрямленою горизонтально. Визначити час і далекість польоту м'яча.​

Ответы

Автор ответа: lidabuda077090
2

Дано:

висота балконів над землею - 20 м;

початкова швидкість м'яча - 8 м/с;

кут польоту м'яча - горизонтальний.

Задача:

визначити час і далекість польоту м'яча.

Розв'язок:

За законом рівномірного прямолінійного руху, горизонтальна складова швидкості м'яча залишається постійною протягом усього польоту, тобто:

Vx = 8 м/с

Вертикальна складова швидкості м'яча на початку руху дорівнює нулю, а час польоту можна знайти з

формули:

h = (gt^2)/2

де h - висота польоту, g - прискорення вільного падіння (9,81 м/с^2), t - час польоту.

Підставляємо в формулу висоту польоту:

20 = (9,81t^2)/2

Розв'язуючи рівняння, отримуємо:

t = √(40/9.81) ≈ 2,02 с

Таким чином, час польоту м'яча становить близько 2,02 с.

Далекість польоту можна знайти, використовуючи формулу рівномірного прямолінійного руху:

S = Vx t

Підставляємо в формулу значення горизонтальної складової швидкості та часу польоту:

S = 8 2,02 ≈ 16,16 м

Отже, далекість польоту м'яча становить близько 16,16 м.


lidabuda077090: 2с, 16м
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Khekalo