Предмет: Химия, автор: Nasta8678

При взаємодії одноатомного спирту з бромідною кислотою (ρ ═ 1,5 г/см3) з масовою часткою HBr 48% утворилось на 31,8г спирту 0,4 моль бромистого алкілу (норм.будови). Який спирт був використаний, якщо масова частка виходу галогеналкіну становить 75%. Скільки мл розчину кислоти було витрачено?

Ответы

Автор ответа: unezhewaoxnw6u
1

m(CnH2n+1OH)= 31.8г

w(HBr)= 0.48

ρ(HBr)═ 1,5 г/см3

n(CnH2n+1Br)=0,4 моль

η((CnH2n+1Br)=0,75

V(HBr)-?мл

CnH2n+1OH-?

CnH2n+1OH + HBr = CnH2n+1Br + H2O

n(CnH2n+1Br)=M(CnH2n+1OH)

n(CnH2n+1Br)=0.4÷0.75=0.53моль

М(CnH2n+1OH)=m/n= 31.8÷0.53= 60г/моль

М(CnH2n+1OH)= 14n + 18

14n+18=60

14n=42

n=3

C3H7OH+ HBr = C3H7Br + H2O

n(CnH2n+1Br)=n(HBr)

m(HBr)=n•M= 0.53•81= 43г

Vрозч(HBr)=m•p= (43÷0.48)/1.5= 59.6см3 или 59.6мл

Похожие вопросы