Предмет: Химия,
автор: mkostukevic274
ДАЮ 100 БАЛІВ, допоможіть, будь ласка
Яка маса осаду утвориться в результаті зливання розчину Аргентум нітрату масою 100 г з масовою часткою 17% і розчину кальцій хлориду, якщо масова частка виходу продукту(осаду) становить 90%?
Ответы
Автор ответа:
3
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нAgNO₃) = 100 г
w(AgNO₃) = 17% або 0,17
w(AgCl) = 90% або 0,9
Найти: m(AgCl) -?
Знайдемо масу Аргентум нітрату в розчині:
m(AgNO₃) = m(р-нAgNO₃) * w(AgNO₃) = 100 * 0,17 = 17 г
Молярна маса:
М(AgNO₃) = 108+ 14 + 16 * 3 = 170 г/моль
М(AgCl) = 108 + 35,5 = 143,5 г/моль
Складемо РХР:
17 г х г
2AgNO₃ + CaCl₂ = 2AgCl↓ + Ca(NO₃)₂
n = 2 моль n = 2 моль
M = 170 г/моль M = 143,5 г/моль
m = 340 г m = 287 г
m теор.(AgCl) = 17 * 287 : 340 = 14,35 г
Обчислимо фактичну масу AgCl з урахуванням масової частки виходу продукту:
m(AgCl) = w(AgCl) * m теор.(AgCl) = 0,9 * 14,35 = 12,915 г
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: danbosnik
Предмет: Математика,
автор: pantuhinaana098
Предмет: Право,
автор: yaroslavborsuk
Предмет: Русский язык,
автор: margo7564
Предмет: Русский язык,
автор: karino4ka1234