Предмет: История, автор: Yaroslav1620

Всесвітня історія, чем швидше тим краще)

Приложения:

Ответы

Автор ответа: kyryl22
0

Ответ:

1.Друга світова війна значно погіршила соціально-економічне становище країн Західної Європи, війна зруйнувала промисловість та сільське господарство, розпочалась гіперінфляція. Велика Британія та Німеччина, які були гегемонами в Європі переживали чи не найважчі роки в своїй історії. Політичний центр перемістився до США, які тепер стали основним донором економічного розвитку Західної Європи та політичним гарантом територіальної цілісності країн Західної Європи. Ключова роль у відбудові економіки країн Західної Європи відіграв план Маршалла.. Його особливістю було те, що США надавали гроші європейцям, але право вибору проектів для фінансування та їх менеджмент залишалися за самими європейцями.

2.У ході війни Німеччина зазнала тяжких втрат: 13 млн. загиблих (18% населення), промислове виробництво скоротилося до 30% порівняно з довоєнним рівнем, висока Інфляція. За рішеннями Ялтинської і Потсдамської конференцій країну було окуповано СРСР, СІНА, Великою Британією і Францією. Німеччину поділили на 4 зони: Східна Німеччина відійшла до радянської зони, Західна - до США, Британії і Франції. Для спільного управління було створено Контрольну Раду з головних керівних осіб усіх 4-х зон. Берлін також поділили на 4 частини. Політика окупаційних властей мала бути спрямована на демілітаризацію (роззброєння), денацифікацію (викорінення нацизму) і демократизацію (утвердження демократичного ладу) Німеччини.

3.що склалася історично між Британією, іншими державами та міжнародними організаціями. Велика Британія — постійний член Ради безпеки ООН. З регіональних організацій Велика Британія входить в ОБСЄ, Раду Європи, НАТО. Також Сполучене Королівство має угоди з Ірландією (Good Friday Agreement), що стосуються власної території — Північної Ірландії.

Дипломатичні зовнішні зносини Сполученого Королівства ведуться Міністерством закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Брита́нії. Прем'єр-міністр та численні відомства відіграють певну роль у встановленні політики і багато установ та підприємств мають голос і відіграють певну роль.

Велика Британія була першою владою у світі 18, 19 і початку 20 століть, особливо в період так званої "Pax Britannica" — періоду абсолютно неперевершеного панування та безпрецедентного міжнародного миру в період із середини до кінця 1800-х років. Країна продовжувала широко вважатися "наддержавою", аж до суецької кризи 1956 року. Цей незручний інцидент разом з втратою імперії спричинив те, що домінуюча роль Великої Британії у глобальних справах поступово зменшувалася. Тим не менш, Сполучене Королівство залишається великою державою та постійним членом Ради Безпеки ООН, членом-засновником G7, G8, G20, НАТО, ОЕСР, СОТ, Ради Європи, ОБСЄ та Співдружності Націй, яка є спадщиною Британської імперії. Велика Британія є членом Європейського Союзу (і членом її попередників) з 1973 року, однак завдяки результатам референдума 2016 року, в 2017 році розпочалася процедура виходу з ЄС. Після голосування, політики почали укладати нові торговельні угоди з іншими глобальними партнерами.

4.Французька Республіка – одна з найрозвинутіших країн сучасного світу, постійний член Ради Безпеки ООН, центр світової і європейської культури.

Період П’ятої Французької республіки – це час першого повоєнного періоду, що відобразив глибоку перебудову політичної системи, який супроводжувався перегрупуванням основних партійно-політичних сил і важливими соціально-економічними реформами. Історія Франції в XX столітті в цілому і процес створення П’ятої республіки зокрема, нерозривно пов’язана з іменем генерала Шарля де Голля. Велику роль в здійсненні цих мір відіграли погляди генерала де Голля і його соратників. Своєю діяльністю де Голль значно вплинув на політичний розвиток воєнної і повоєнної Франції та зробив великий вклад в політичну історію французької держави в сучасну епоху. Впливав на формування самосвідомості французького народу, відстоював інтереси людей в період перебування на посту президента. Вирішуючи питання про новий державний устрій і конституцію, прихильники генерала де Голля схилялися до створення республіки президентського типу з сильною виконавчою владою, здатною протистояти режиму партій

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: Akramovick