5.Дослідження-пояснення. Записати речення, визначити в кожному прикладку. Пояснити вживання розділових знаків.
Підводиться вона, Вкраїна, наша мати.(А.Малишко.) Люблю Дніпро – ріку свого народу. (І.Савич.) Бережімо честь народу – найкоштовнішу перлину. (П.Тичина.) В серці людському живе сонцесяйна перлина – срібномовна моя Україна. (М.Сингаївський.) До тебе, Батьківщино – земле вічна, ведуть усі стежки й усі дороги. (Б.-І.Антонич.)
Ответы
Ответ:
Підводиться вона, Вкраїна, наша мати. (А. Малишко.) - У цьому реченні ми маємо один прикладок, який вжитий для вираження звернення до об'єкта - Вкраїни. Розділовий знак - кома - використано для виділення об'єкта в зверненні.
Люблю Дніпро – ріку свого народу. (І. Савич.) - У цьому реченні ми маємо два прикладки, які вжиті для підкреслення зв'язку між Дніпром і народом. Розділовий знак - тире - використано для розділення двох частин речення, що підкреслює їх зв'язок та роль у реченні.
Бережімо честь народу – найкоштовнішу перлину. (П. Тичина.) - У цьому реченні ми маємо один прикладок, який вжитий для підкреслення значущості та важливості честі народу. Розділовий знак - тире - використано для розділення двох частин речення, що підкреслює їх зв'язок та роль у реченні.
В серці людському живе сонцесяйна перлина – срібномовна моя Україна. (М. Сингаївський.) - У цьому реченні ми маємо два прикладки, які вжиті для опису України. Розділовий знак - тире - використано для розділення двох частин речення, що підкреслює їх зв'язок та роль у реченні.
До тебе, Батьківщино – земле вічна, ведуть усі стежки й усі дороги. (Б.-І. Антонич.) - У цьому реченні ми маємо один прикладок, який вжитий для звернення до об'єкта - Батьківщини. Розділовий знак - тире - використано для виділення об'єк
Объяснение: