а i 11. ВИКОНАЙТЕ ЗАВДАННЯ. 1.
Прокоментуйте події (або явища), про які
йдеться у фрагментах джерел. У чому їхнє
історичне значення? народніх. 1.1. <<Програма
Радикальної партії по суті мало чим
рiзнилася від програми Демократичноï
партії і не привабила широких кіл
інтелігенції, а тим паче Старші або зовсім
були байдужі до всяких програм, або
зосталися в Демократичній партії, а молодші
українці та селяни й робітники гуртувалися в
Революцiйнiй українській партії (РУП), яка
перетворилася в Україн- ську соціал-
демократичну робітничу партію (хоч
міського робітництва майже не мала), з якої
згодом виділилася частина в “Спілку”, що
з'єдналася з Російською соціал-
демократичною пар- тією на Україні..» (Є.
Чикаленко) 1.2. «Восени 1905 року, на з'їзді
Демократичної партії, делегати від громад
мало не одноголосно згодилися на
об'єднання обох партій, зважаючи на
наближення виборів до Державної думи та
на можливість незабаром видавати газети
на українській мові. Вибрали комісію з трьох
душ: 1. Шрага, Є. Тимченка та мене i
доручили їй самій виробити умови
об'єднання і йти на всякі уступки, але у
всякому разі з'єднатися тільки під назвою
Демократично-радикальна партія» (Є.
Чикаленко). 1.3. «1900 р. постала перша
організована партія - Революційна
українська партія - Р.П.П існу- вала з своєю
Ответы
Ответ: Фрагменти джерел описують політичну ситуацію в Україні наприкінці 19-го та початку 20-го століть, а саме формування політичних партій та їх об'єднання. У першому фрагменті йдеться про Радикальну партію, яка не знайшла широкої підтримки в інтелігенції та міському населенні, але змогла зібрати досить значну кількість прихильників серед молоді, селян та робітників. Другий фрагмент розповідає про згоду делегатів на з'єднання Демократичної та Радикальної партій, що було сприятливою умовою для участі української політичної еліти у Державній думі та для видавництва газет на українській мові. У третьому фрагменті описується створення Революційної української партії, яка стала першою організованою партією в Україні та зіграла важливу роль у національному руху. Історичне значення цих подій полягає у формуванні української політичної еліти, яка боролася за національні інтереси та здобула деякі політичні перемоги на шляху до створення української держави.
Объяснение: Джерела, про які йдеться в завданні, розповідають про події, що відбувалися в Україні в кінці ХІХ - початку ХХ століть. У цей період в Україні відбувалися різні політичні процеси та зміни, пов'язані з боротьбою за національну самобутність та політичні права.
1.1. Фрагмент описує програму Радикальної партії, яка не змогла привабити широких кіл інтелігенції та старших українців. Молодші українці, селяни та робітники гуртувалися в Революційній українській партії, яка пізніше перетворилася в Українську соціал-демократичну робітничу партію.
1.2. В цьому фрагменті йдеться про з'єднання Демократичної партії та Радикальної партії з метою підготовки до виборів до Державної думи та можливості видання газет на українській мові. Комісія, обрана для вироблення умов об'єднання, доручила собі з'єднатися під назвою Демократично-радикальна партія.
1.3. Фрагмент описує створення першої організованої партії в Україні - Революційної української партії (РУП), яка була заснована у 1900 році. Партія була орієнтована на національно-визвольну та соціальну боротьбу.
Ці фрагменти вказують на активну політичну діяльність українських громадян у той час, коли Україна перебувала в складі Російської імперії та була обмежена у полі
ось так впринципі
1.4
1.5.