Предмет: Физика, автор: gera20809

Вантаж масою 120 кг підняли на висоту 1,6 м за допомогою похилої площини. ККД якої 80%. Визначте, яку виконано повну механічну роботу.

Ответы

Автор ответа: urijbondarcuk3
0

Відповідь

Перш за все, знайдемо силу, яку потрібно прикласти до вантажу, щоб підняти його на висоту 1,6 м за допомогою похилої площини. Для цього скористаємося формулою:Перш за все, знайдемо силу, яку потрібно прикласти до вантажу, щоб підняти його на висоту 1,6 м за допомогою похилої площини. Для цього скористаємося формулою:

F = mg/sinθ.

де F - сила, яку потрібно прикласти до вантажу, m - маса вантажу, g - прискорення вільного падіння, θ - кут нахилу похилої площини.

Приймемо g = 9,8 м/с², тоді:

F = 120*9.8/sin(θ)

Далі, знайдемо виконану роботу. Для цього скористаємося формулою:

W = Fscosα

де W - виконана робота, s - переміщення вантажу, α - кут нахилу похилої площини.

Приймемо α = 0, тоді:

W = F*s

Оскільки ККД похилої площини дорівнює 80%, то сила, яку ми прикладаємо, менша за вагу вантажу в 1,25 рази. Тобто:

F = 120*9.8/sin(θ)*0.8 = 94.08/sin(θ)

Залишається знайти переміщення вантажу. За умовою вантаж підняли на висоту 1,6 м, тому s = 1,6 м.

Отже, повна механічна робота, виконана для підняття вантажу на висоту 1,6 м за допомогою похилої площини з ККД 80%, дорівнює:

W = 94.08/sin(θ) * 1.6

думаю правильно

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Rfferderfrggrtv
Предмет: Музыка, автор: verkamaster