Срочно!
Об'єм повітряної кулі 1000 м³. Вона наповнена гелієм, густина якого 0,18 кг/м³. Густина повітря 1,29 кг/м³. Визначте найбільшу вагу вантажу, який може підняти куля, якщо вага оболонки 1200 Н
Відповідь повинна бути в Н
Ответы
Загальний принцип підйому повітряних куль полягає в тому, що куля піднімається, коли сила плавання, яку вона отримує від різниці густини повітря і газу, яким наповнена куля, більша за її власна вага, плюс вага вантажу.
Спочатку треба визначити, яка маса гелію потрібна, щоб наповнити кулю:
маса гелію = об'єм кулі x густина гелію = 1000 м³ x 0,18 кг/м³ = 180 кг
Тепер можна визначити силу плавання, яку отримує куля:
сила плавання = об'єм гелію x (густина повітря - густина гелію) x прискорення вільного падіння
сила плавання = 1000 м³ x (1,29 кг/м³ - 0,18 кг/м³) x 9,81 м/с² = 10900,5 Н
Тепер можна визначити максимальну вагу вантажу, який може підняти куля, зважаючи на вагу оболонки:
максимальна вага вантажу = сила плавання - вага оболонки = 10900,5 Н - 1200 Н = 9700,5 Н
Отже, максимальна вага вантажу, який може підняти куля, становить 9700,5 Н.