Предмет: Химия,
автор: uliasha0507
Допоможіть, пліз!!!Дам 40 балів!!!
Визначити масу ферум (|||) оксиду, який утворився при взаємодії заліза Fe масою 224 г з киснем масою 96 г.Запишіть відповідне рівняння реакції та зробіть розрахунки.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Розглянемо рівняння реакції:
2 Fe + 3 O2 -> 2 Fe2O3
За рівнянням, для утворення 1 молекули Fe2O3, необхідно 2 молекули Fe та 3 молекули O2. Молярна маса Fe2O3 складає 255.85 + 316 = 159.7 г/моль.
Знайдемо, яка кількість Fe2O3 утворилася у реакції:
224 г Fe * (1 моль Fe / 55.85 г) * (1 моль Fe2O3 / 2 моля Fe) = 2 моля Fe2O3
96 г O2 * (1 моль O2 / 32 г) * (1 моль Fe2O3 / 3 моля O2) = 1 моль Fe2O3
Отже, кількість утвореного Fe2O3 дорівнює 2 молям.
Маса утвореного Fe2O3 дорівнює:
2 моля * 159.7 г/моль = 319.4 г
Отже, маса утвореного Fe2O3 складає 319.4 г
uliasha0507:
Велике дякую!!
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: artemvino226
Предмет: Математика,
автор: zorinasofacartima
Предмет: Геометрия,
автор: konovalenko1502d
Предмет: Информатика,
автор: ArM242
Предмет: Другие предметы,
автор: zhenamoldovanenko