Предмет: Физика, автор: SeverS1de

Два бруски масами m1=1 кг та m2-4 кг, з'єднані шнуром, лежать на столі. З яким прискоренням а рухатимуться бруски, якщо до одного з них докласти силу F=10 Н. спрямовану горизонтально? Якою буде сила натягу Т шнура, що з'єднує бруски, якщо силу 10 Н прикласти до першого бруска, до другого бруску? Тертям знехтувати.​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: Dongongg
1

Ответ:

Сила натягу шнура буде дорівнювати 8 Н.

Объяснение:

Застосуємо другий закон Ньютона для кожного з брусків:Для першого бруска:

F - T = m1 * aДля другого бруска:

T = m2 * aде F - сила, прикладена до першого бруска, T - сила натягу шнура, а - прискорення, яке є спільним для обох брусків.З першого рівняння виразимо a:

a = (F - T) / m1Підставимо це значення в друге рівняння:

T = m2 * (F - T) / m1Розв'яжемо рівняння відносно T:

T = m2 * F / (m1 + m2)Підставимо значення m1, m2 та F:

T = 4 кг * 10 Н / (1 кг + 4 кг) = 8 Н Тепер можемо знайти прискорення a:

a = (F - T) / m1 = (10 Н - 8 Н) / 1 кг = 2 м/с²Отже, бруски будуть рухатися з прискоренням 2 м/с², а сила натягу шнура буде дорівнювати 8 Н.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: jasminaraximova73
Предмет: Математика, автор: forcgin9