Срочно!!!!!
Якого емоційно-експресивного забарвлення надають текстам сло- вотворчі засоби?
A
«дорогий синочку Петрусику! Уже сьома днинка, як ти від нас ту-ту в піонертабір, і ми так хвилюємося, бо ж ти вперше без матусеньки й татусенька. Будь цяця, мий рученятка, не їж ніякої каки, а то в тебе заболить животик. А головне, не дружи з поганими, невихованими дітками всяких дурниць. Будь здоровенький!» - вони навчать тебе
«Шановні Петрусикові матусенько й татусеньку! Поспішаю потішити, шо ваш синочок поки що живенький та здоровенький. Дуже жвавенький хлопчинка. У перший же вечір він закоротив двигунчика, і ми досі сидимо без світла, ремонтик обійдеться нам у триста п'ятдесят два карбованчики. Має дуже великий потяг до природочки у лісочку він розпалив ба- гаттячко, від якого згоріло 2,5 га сосничка, в результаті чого нам подано рахуночок на 3271 крб 14 коп. До того ж він знає дотепненькі анекдотики, від яких червоніє навіть наш сторож (котрий, до речі, за неперевіреними даними, постачає Петрусика самогончиком). Уранці намагався провести з Петрусиком виховну бесіду, на що він обіцяв зробити анонімочку, від якої наш табір неодмінно прикриють. Після такої розмовоньки я написав за- явочку про звільнення за власним бажаннячком. З табірним привітиком комендантик Давидюк-Вовченко.
Постскриптум. Вашого посланнячка Петрусикові ще не віддав - він туп-туп з динамітиком на ставочок глушити рибоньку» (Газ.).
Б Моє сонечко, моє житечко,
Мое небонько, моє літечко,
Моя веснонько, моя зимонько,
Моя радосте і сльозинонько,
Моя ніжносте, моя совісте
І гіркотонько, і медовосте!..
[...]
Моє серденько, моя спрагонько,
Моя доленько, моя правдонько.
Моя спеконько, моя зливонько,
Моє озеро, моя прірвонько,
Чистий квіте мій, росна рутонько.
Вічний суде мій і спокутонько!..
Ти мене заклени,
Щоб довіку було, як тепер,
Щоб, спіткнувшись об час,
Янгол наш не замовк і не вмер,
Щоб до скону обом
На єдину молитись зорю,
Щоб щоночі ти чув,
Як нетлінно тобі говорю:
<<Світлий князю мій, господине мій,
І найперший мій, і єдиний мій!
Моя стежечко, моє поленько,
Моя силонько і опоронько,
Моя звабонько невпросимая,
Моя свічечко негасимая,
Моя свячена вербна гілочко,
Моє дихання, моє тілечко!..» (Н. Матюх).
Ответы
А) У тексті переважає емоційно-експресивне забарвлення стурбованості та турботи. Словотворчі засоби, такі як ласкаві звертання (дорогий синочок, мий рученятка), настанови (не дружи з поганими дітками), слова-здогадки про ризики (не їж ніякої каки, а то в тебе заболить животик), упережувальні поради та наголос на здоровому способі життя, створюють емоційне забарвлення непокою та захисту близьких.
Б) У тексті переважає емоційно-експресивне забарвлення ніжності, любові та шану. Словотворчі засоби, такі як ласкаві звертання (моє сонечко, моя веснонько), дієслова з додаванням присвійного займенника (моя спрагонько), текстові повтори (моя...) та звернення до божественного (світлий князю мій), створюють емоційне забарвлення любові та турботи про близьку людину.