Предмет: Физика, автор: enjoyableee

Ртуть опустилася по капіляру на 1 см. Визначте діаметр капіляра. Коефіцієнт поверхневого натягу ртуті становить 510 мН/м. Густина ртуті дорівнює 13600 кг/м3 . g = 9.8 м/с2 .

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

h = 1 см = 0,01 м

σ = 510 мН/м = 0,510 Н/м

ρ = 13 600 кг/м³

g = 9.8 м/с²

Найти: r - ?

Згідно формули Борелли - Жюрена h = 2σ/(ρ* g *r) знайдемо радіус

r = 2σ/(ρ * g * h) = (2 * 0,510)/(13600* 9,8 * 0,01) = 1,02/1332,8 = 0,0007м

або 0,7 мм

Тоді діаметркапіляра дорівнює: d = 2r = 2 * 0,7 = 1,4 мм

Похожие вопросы