Предмет: Химия,
автор: nicolaenco2005
Алюміній масою 10,8 г змішали з сіркою масою 9,6 г. Суміш нагріли до завершення взаємодії. Обчисліть масу (г) продукту реакції.
Будь ласка з поясненням та рівнянням
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Al) = 10,8 г
m(S) = 9,6 г
Найти: m(Al₂S₃) - ?
2Al + 3S → Al₂S₃
Знайдемо кількість речовини алюмінію і сірки:
n(Al) = m(Al)/М(Al) = 10,8/27 = 0,4 моль
n(S) = m(S)/ М(S) = 9,6/32 = 0,3 моль
З РХР бачимо, що n(Al) : n(S) = 2 : 3
з умови маємо n(Al) : n(S) = 0,4 : 0,3
Отже, маємо Al у надлишку. Ведемо розрахунки за сіркою, тобто
n(Al₂S₃) = 1/3n(S) = 1/3 * 0,3 = 0,1 моль
М(Al₂S₃) = 27 * 2 + 32 * 3 = 150 г/моль
m(Al₂S₃) = n(Al₂S₃) * М(Al₂S₃) = 0,1 * 150 = 15 г
nicolaenco2005:
Я даю 100 балів за правильну відповідь, а не аби як відповісти
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: kopytinavarvara68
Предмет: Алгебра,
автор: snezanazivaga5
Предмет: Математика,
автор: sofiyafediaieva
Предмет: Українська мова,
автор: homutsvatoslav