Предмет: История, автор: hogwartskani

як вплинуло панування монголів на розвиток українських земель?​

Ответы

Автор ответа: slobodianiuk85
2
Панування монголів на українських землях в XIII столітті, тобто період, який історики називають "Монгольським нашестям", сильно вплинув на розвиток українських земель. За період монгольської імперії, що складалася з багатьох територій Євразії після завоювання їх монголами, розвивались різні форми господарювання, політичного та культурного життя.

Монголи встановили свою владу на території Київської Русі та запровадили нову форму управління – ординську систему, яка передбачала велику автономію для підправлінних народів, окрім сплати податків та обов'язкової військової служби.

Українські землі, на жаль, несли значні втрати в економічному та культурному розвитку, але з іншого боку, монголи внесли свій вклад до формування як національної самосвідомості, так і політичної культури. Наприклад, система спільного управління "роєм", яка була використана монголами, дала поштовх до розвитку громадської ради на території України.
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: chabanyukegor11
Завдання № 2 2.1 Назвiть сучасні назви даних географічних об'єктів і країн. Аккерман, Кафа, Варязьке море, Меотида, Танаїс, Священна Римська імперія, Хаджибей, Королівство Османська Валахія, Князівство імперія, Трансильванія. 2.2 Напишiть тези до виступу на учнівській конференції з проблеми: «Паризька мирна конференція». the ten01 1,0 Критерії оцінювання: відповідність змісту викладу умові завдання 0-3 бали; знання для розкриття теми, основних достатнє ma аргументоване, історичних категорій: 0-3 бали; застосування термінології; персоналістики історичної хронології; з'ясування причинно-наслідкових зв'язків 0-3 бали; логічність та послідовність викладу матеріалу - 0- загальноï ерудицiï - 3 бали; наявність висновків - 0-3 бали; виявлення 0-3 бали; дотримання вимог сучасної української мови – -- 10х1 б. 2 бали. BA 20 6. 2.3 Підготуйте невеликі інформаційні довідки до енциклопедичного довідника «Путівник з історії України» за рубриками: провонки СРОЧНО​