Предмет: Физика, автор: Artem36585434234

У воду опускають тіло масою 180 г і об’ємом 200 см 3 . Чи
плаватиме це тіло? Зробіть обчислення та зобразіть на
рисунку сили, що діють на це тіло.

Ответы

Автор ответа: andrey2002rogovoy
1

Объяснение:

Щоб визначити, чи плаватиме тіло в воді, необхідно порівняти його густину з густиною води. Якщо густина тіла менша за густину води (1 г/см³), то тіло плаватиме, якщо ж густина тіла більша за густину води, то тіло потоне.

Густина обчислюється як відношення маси до об'єму:

густина = маса / об'єм

У даному випадку густина тіла дорівнює:

густина = 180 г / 200 см³ = 0.9 г/см³

Густину води беремо рівну 1 г/см³. Отже, густина тіла менша за густину води і тому це тіло плаватиме.

Щодо сил, які діють на це тіло, то на нього діють дві сили: сила тяжіння та сила Архімеда. Сила тяжіння спрямована вниз, в напрямку до центру Землі, і визначається масою тіла:

Fтяж = m*g

де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, g=9.8 м/с²

Fтяж = 0.18 кг * 9.8 м/с² = 1.764 Н

Сила Архімеда спрямована вгору, протилежно до сили тяжіння, і визначається об'ємом тіла та густиною рідини:

Fарх = Vρg

де V - об'єм тіла, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння

Fарх = 0.2 м³ * 1000 кг/м³ * 9.8 м/с² = 196 Н

Отже, на тіло діє дві сили: сила тяжіння (1.764 Н), яка спрямована вниз, та сила Архімеда (196 Н), яка спрямована вгору. Так як сила Архімеда більша за силу тяжіння, то тіло плаватиме.


Artem36585434234: спс
andrey2002rogovoy: пожалуйста)
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: lukasevicalina565
Предмет: Физика, автор: jdjddnndye