Предмет: Химия, автор: kentyyyy

Який об'єм водню виділиться за нормальних умов при дії етанолу на технічний натрій масою 1,2 г, якщо масова частка домішок, що не реагують зі спиртом, 10%?​

Ответы

Автор ответа: chemistrykk
2

Дано:

m(Na) = 1,2 г

w примесей(Na) = 10%(0,1)

Найти:

V(H2) - ?

Решение:

2C2H5OH + 2Na => 2C2H5ONa + H2

w чистого(Na) = 100% - 10% = 90%(0,9)

m чистого(Na) = 1,2 × 0,9 = 1,08 г

n=m/M

n(Na) = 1,08/23 = 0,05 моль(приблизительно)

n(H2) = ½n(Na) = 0,05/2 = 0,025 моль

V=Vм

V(H2) = 0,025 × 22,4 = 0,56 л

Ответ: 0,56 л


kentyyyy: Благодарю!!
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: artemgordiev0