Предмет: Право, автор: tarasenko110876

Мій брат розлучився з першою дружиною, отримав свідоцтво про розлучення, але не поставив штамп у паспорті. У нас збереглася постанова суду. Брат зійшовся з іншою жінкою, в них народилася дитина, але шлюб зареєстрований не був. І зараз його перша дружина почала претендувати на спадщину, посилаючись на відсутність штампу в його паспорті – нібито без штампу шлюб не вважатиметься розірваним. Так це чи ні?

Ответы

Автор ответа: Kunigami50
1

Ответ:

Так, це неправда. Офіційним актом розірвання шлюбу є свідоцтво про розлучення, а не штамп у паспорті. Якщо свідоцтво про розлучення було отримане, то шлюб вважається розірваним незалежно від того, чи поставлено штамп у паспорті. Одруження брата з іншою жінкою після отримання свідоцтва про розлучення ніяк не впливає на його розлучення з першою дружиною. Тому, його перша дружина не може претендувати на спадщину через неправдиве твердження про відсутність шлюбу.

Автор ответа: poliyakohan
0
Ні, це не так. Шлюб вважається розірваним з моменту винесення рішення про розлучення судом і діє без урахування наявності або відсутності штампу в паспорті. Тому перша дружина не може претендувати на спадщину, посилаючись на відсутність штампу в паспорті брата. Однак, якщо брат не виконав рішення про розлучення (наприклад, не виплатив аліменти), то перша дружина може подати позов до суду з цивільного питання про виконання цього рішення.
Похожие вопросы