Предмет: Українська література, автор: rutvann

Твір на тему Моя улюблена поезія Т.Шевченка "думи мої думи"
ДАЮ 40 БАЛОВ!!!!!! НЕ МЕНЬШЕ 2.5 сторінок.

Ответы

Автор ответа: Fatality007
0

Моя улюблена поезія Тараса Шевченка - "Думи мої думи". Ця поезія порушує безліч тем, про які, на жаль, актуально й до цього дня. Вона відкриває перед нами світ українського народу, його страждання, його надії.

У поезії "Думи мої думи" Шевченко порушує такі теми, як рабство, безправ'я, тугу за батьківщиною, боротьбу, надію та байдужість суспільства до цих проблем. Співчуття та бажання боротися з цим стають ключовими почуттями, які переповнюють душу поета.

Саме рабство, безправ’я та український народ - це ті теми, які переслідують Шевченка на протязі більшості його поезій. У "Думах моїх" він збирається здійснувати найбільш знамените відкриття життя – текст ставити настільки зголемизованими реченнями, бо вони не ставлять наміру описувати, а дошкуляти повному безладу й кривді, яку бачив Тарас Шевченко. Він говорить про те, що трапляється після приїзду в Росію, про його власний досвід та про долю України взагалі.

"Думи мої думи, літають над вами,

Над рікою журба пливе і хвилюється

Синєє море, широке поле -

Не те поле, що завжди на світі."

Такі рядки глибоко розчулюють мене своєю простотою та чесністю. Тарас Шевченко бажає порозуміння і співчуття від людей, які живуть на тій же землі з ним, але які не розуміють того, через що він проходить. На жаль, деякі із них проявляють байдужість і невігластво, що дуже засмучує поета.

Ці почуття Шевченко передає у своїх віршах з величезним набором поетичних засобів: анафору, інверсію, риторичні запитання, елементи народної мови та інше. Такі прийоми підкреслюють смуток і безнадію, які переходять у радість та надію довірою до верховенства Бога та сил народу.

"Муки-горе моє, неволя моя,

Стоять комірцем, як в малогоя,

Як в малогоя, чиє становище ще гірче,

Чим моє горе, неволя й моє бурчення."

У цих рядках ми бачимо, як гірка була доля Тараса Шевченка, і як бажання порозуміння ставиться на рівні з надією та вірою у ліпше майбутнє. Поет бачить майбутнє України у руках простих людей, в тих, хто здатний пожертвувати своїм життям ради волі, правди та справедливості.

З закликом до боротьби за права України "Думи мої думи" перетворюються у справжній імператив, який покликаний рухати до дій. Шевченко закликає розуміти те, що наша країна – це не тільки життя, а й душа кожного з нас: "Душа моя українська, як той степ широка, /І широкий в ній козацький рід, і вольний громадянин".

На завершення, бажаю вкотре підкреслити, що "Думи мої думи" дотикають історичні, національні, соціальні та емоційні пластини українського народу. Ця поезія і донині викликає у людей сильні емоції та заохочує до думки. Тому, тримаймося разом, бо тільки єдність нам допоможе здолати усі труднощі та недоліки.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: kirillschtef