Предмет: История, автор: nounejmpup

1.Якими були головні причини українсько-польського протистояння в Галичині?
2.Причини появи старорусинства в українському русі на західноукраїнських землях та його переважання в 60—80-ті рр. XIX ст.

Ответы

Автор ответа: veronikanuzhnyk
1

Ответ:

1. Українсько-польське протистояння в Галичині було складним і багатогранним явищем, яке виникло на тлі різноманітних політичних, економічних, культурних та історичних факторів. Основні причини конфлікту можна виділити наступні:

Незгоди щодо кордонів: Українці вважали, що Галичина повинна бути частиною України, а Польща прагнула зберегти свої територіальні претензії.

Культурні розбіжності: Українці та поляки мали різні мови, релігії, традиції та культурні цінності, що створювало проблеми у співіснуванні.

Політичні амбіції: Українські та польські політичні партії мали різні погляди на майбутнє Галичини та боролися за свої інтереси.

Економічна конкуренція: Українці та поляки конкурували за ресурси, ринки та робочу силу, що часто призводило до конфліктів.

Історичні непорозуміння: Українці та поляки мали різні історичні переконання та інтерпретації подій, що створювало напруження відносин.

У результаті цих факторів українсько-польське протистояння в Галичині було складним та багатогранним явищем, яке супроводжувалося численними конфліктами та насильством.

2. Старорусинство в українському русі на західноукраїнських землях з'явилося на початку XIX століття і було пов'язане з формуванням української національної ідеї та боротьбою за її визнання. Тоді українці на західних землях, які перебували під польською та австрійською владою, не мали можливості вивчати українську мову та культуру, тому їхня національна свідомість була значною мірою формована польською та австрійською культурою.

У 60-80-ті роки XIX століття старорусинство стало переважаючим на західноукраїнських землях через різні фактори. По-перше, це було пов'язано зі зміною політики австрійської влади, яка стала підтримувати українську національну ідею та встановлювати українськомовні школи та інші установи. По-друге, старорусинство приваблювало українців на західних землях своєю ідеєю об'єднання всіх українців в одне незалежне державне утворення. Це було особливо актуально на тлі зрослих національних та соціальних напружень під час зруйнування Австро-Угорської імперії та Першої світової війни.

Якщо не складно поставте кращу відповідь)))

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: shkromudavasul34
Предмет: Другие предметы, автор: Vlad1m1rPut1n123
-----------------------------ИЗО-----------------------------
.
.
1. Декоративно-прикладное искусство – это
а) это создание художественных изделий, имеющих практическое значение в быту;
2. Дизайн – это…
А) художественное конструирование вещей;
3. Архитектура  - это…
В) искусство проектирования и возведения зданий.
4.Какое утверждение верно?
А) искусство - часть нашей жизни, один из способов познания и освоения мира;
Б) искусство – история человечества;
В) искусство - особая реальность, свидетельство эпохи в виде художественного образа.
5. Музыка, живопись, скульптура, архитектура, декоративно-прикладное искусство, литература, театр, танец, кино- это ... искусства
А) виды;
Б) типы;
В) жанры.
6. Вид изобразительного искусства, основным выразительным средством которого является цвет
А) графика; 
Б) живопись; 
В) скульптура. 
7. Узор из повторяющихся элементов - это:
А) штрих;
Б) орнамент;
В) картина.
8. Назови орнамент, элементами которого являются абстрактные формы: точки, линии, зигзаги, ромб, треугольник, многоугольник, кривые линии
А) геометрический,
Б) растительный,
В) зооморфный.
9. В линейной перспективе все предметы при удалении
А) увеличиваются;
Б) уменьшаются;
В) остаются без изменений.
10. К приемам композиции не относится
А) статика;
Б) динамика;
В) новизна.
11. Вид изобразительного искусства, произведения которого имеют объёмную форму и выполняются из твёрдых или пластических материалов
А) скульптура;
Б) графика;
В) архитектура.
12. Сочетание, соотношение красок, цветов, создающее определенное единство картины
А) фактура;
Б) колорит;
В) контраст.