Предмет: Химия, автор: nekrasovamasha201027

У лаборанта у розпорядженні є 10 % і 20 % розчин хлоридної кислоти. Треба приготувати 200 г 12% розчину. Яку масу першого і другого розчину взяти для цього. Будь ласка даю 50б​

Ответы

Автор ответа: iva54
1

Відповідь:

160 г 10% розчину і 40 г 20% розчину

Пояснення:

ω ( речовини ) = m ( речовини ) / m ( розчину ). 
Звідси:m(речовини) = m(розчину) • ω ( речовини ) 

12%=0,12

200•0,12=24(г) маса розчиненої речовини в утвореному розчині.

Нехай маса 10% розчину, яку потрібно взяти, х г, тоді маса 20% розчину - (200-х)г.
10%=0,1.

У 10% розчині міститься 0,1х г розчиненої речовини, а в 20% розчині (20%=0,2) міститься:

0,2(200-х) г розчиненої речовини. В утвореному 12% розчині маса розчиненої речовини становить:

0,1х + 0,2(200-х) = 24

0,1х + 40 - 0,2х = 24

-0,1х = 24-40

-0,1х = -16

х = -16 :(-0,1)

х = 160 (г) маса 10% розчину;

200-х = 200-160 = 40(г) маса 20% розчину.

Відповідь: необхідно взяти 160г 10% розчину і 40г 20% розчину.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: amanbaevabalnur557
Предмет: Українська мова, автор: lkuzmenko976