Предмет: Право, автор: Ibezreka

Завдання №1
Використовуючи Закон України «Про громадські об’єднання», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», розробіть покрокову інструкцію створення та реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи.

Завдання №2
Міністерство юстиції України відмовило ініціативній групі у реєстрації політичної партії «Добробут», оскільки нею не було зібрано необхідні підписи на її підтримку на території Автономної Республіки Крим. Ініціативна група відзначила, що Автономна Республіка Крим та м. Севастополь визнані тимчасово окупованими територіями, а тому збір підписів там є неможливим.
Чи правомірні дії Міністерства юстиції України? Якими нормативно-правовими актами врегульовано вказане питання?

Завдання №3

18 березня 2022 р. Рада національної безпеки України прийняла рішення «Щодо призупинення діяльності окремих політичних партій». Президент України 19 березня 2022р. ввів це рішення в дію. Відповідно до нього, на період воєнного стану в Україні призупинено діяльність окремих політичних партій, зокрема «Опозиційна платформа – за життя», «Парія Шарія», «Держава» та ін.
Якими нормативно-правовими актами керувалася РНБО, приймаючи це рішення? Чи йдеться про «призупинення» діяльності політичних партій в Законі України «Про політичні партії в Україні»? Який орган може заборонити діяльність політичної партій в Україні? І зрештою чи припиняє призупинення діяльності політичної партії повноваження народних чи місцевих депутатів, обраних від неї на останніх виборах?

Ответы

Автор ответа: elik1412
0

Ответ:1:Ось покрокова інструкція зі створення та реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи відповідно до законодавства України:

Збір засновників: Потрібно зібрати мінімум трьох осіб, які будуть засновниками громадської організації. Засновники повинні обрати організаційний комітет, який буде займатися підготовкою та поданням документів для реєстрації громадської організації.

Створення статуту: Організаційний комітет повинен розробити статут громадської організації. Статут має містити: назву громадської організації, мету та завдання, права та обов'язки членів, порядок прийняття та виключення членів, порядок управління громадською організацією, порядок прийняття та зміни статуту, порядок ліквідації громадської організації.

Підготовка документів: Організаційний комітет повинен підготувати наступні документи: заяву про реєстрацію громадської організації, статут, протокол засновників, копію паспорта кожного засновника, документ про право користування приміщенням, якщо громадська організація планує мати власне приміщення.

Подання документів: Документи подаються до територіального органу юстиції за місцем знаходження громадської організації. У разі надання всіх необхідних документів та відповідності статуту законодавству, громадська о

2:Дії Міністерства юстиції України є правомірними.

Згідно зі статтею 9 Закону України "Про політичні партії в Україні", для державної реєстрації політичної партії необхідно зібрати підписи не менше як 0,5% від виборців відповідної території, а саме відповідно до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", для збору підписів на підтримку створення юридичної особи на території Автономної Республіки Крим необхідна відповідна згода органів влади або управління.

Оскільки Міністерство юстиції України не має можливості отримати таку згоду від органів влади на території, яка є тимчасово окупованою, вони не мають законної підстави для реєстрації політичної партії без зібраних підписів на території Автономної Республіки Крим.

Отже, дії Міністерства юстиції України є законними та відповідають нормативно-правовим актам, які регулюють процедуру реєстрації політичних партій в Україні.

Объяснение:можно лучший ответ)

Похожие вопросы
Предмет: Обществознание, автор: mariasmerecinska265