Предмет: Физика, автор: Аноним

100б

Гас піднявся по капілярній трубці на висоту 10 мм. Визначте радіус трубки, якщо коефіцієнт поверхневого натягу гасу дорівнює 24•10^-3 Н/м, а його густина - 800
кг/м3.
Відповідь записати у мм

Ответы

Автор ответа: artemmoroz169
5

Ответ:

Висота, до якої підійшов гас в капілярній трубці, залежить від коефіцієнта поверхневого натягу, густини гасу, радіуса трубки та прискорення вільного падіння. Формула, що описує цю залежність, називається формулою Пуазейля:

h = (2T/ρg) * (1/r)

де:

h - висота, до якої підійшов гас (в метрах)

T - коефіцієнт поверхневого натягу (в ньютонах на метр)

ρ - густина гасу (в кілограмах на кубічний метр)

g - прискорення вільного падіння (9,81 м/с²)

r - радіус трубки (в метрах)

Ми шукаємо радіус трубки, тому можемо перетворити формулу, щоб вона виражала r:

r = 2T/(ρgh)

Підставляємо відповідні значення:

r = 2 * 24*10^(-3) Н/м / (800 кг/м³ * 9,81 м/с² * 0,01 м) ≈ 0,153 мм

Отже, радіус капілярної трубки становить близько 0,153 мм.

Объяснение:

не даш 100 бал удалю!

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: alekseiworlds
Предмет: Другие предметы, автор: fedosovanatala43