Предмет: Физика,
автор: Аноним
100б
Визначте поверхневий натяг рідини, якщо в капілярі радіусом 5 мм на неї діє сила в 5 мН.
Відповідь округлити до сотих
Ответы
Автор ответа:
1
Для визначення поверхневого натягу рідини ми можемо скористатися формулою Лапласа:
ΔP = 2T/R
де ΔP - різниця тиску між внутрішнім та зовнішнім середовищами капіляру, T - поверхневий натяг рідини, R - радіус капіляру.
Ми знаємо радіус капіляру R = 5 мм = 0.005 м, а також силу, що діє на рідину F = 5 мН. Щоб знайти різницю тиску, необхідно цю силу поділити на площу поперечного перерізу капіляру:
ΔP = F/πR^2
ΔP = (510^-3 Н) / (π * (510^-3 м)^2) ≈ 318.31 Па
Тепер ми можемо використати формулу Лапласа для визначення поверхневого натягу:
T = ΔP * R/2
T = (318.31 Па) * (0.005 м) / 2 ≈ 0.79 Н/м
Тому поверхневий натяг рідини становить близько 0.79 Н/м. Округлюючи до сотих, ми отримуємо 0.79 Н/м.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: nikitabeloglazov01
Предмет: Биология,
автор: qzzzip
Предмет: Литература,
автор: ilonakarpluk19
Предмет: Алгебра,
автор: fox123412345
Предмет: Английский язык,
автор: sabinazxc6