Предмет: Химия, автор: nazarenkodanila015

3. До розчину калій нітрату масою 200 г з масовою часткою солі 0,1 долили 50 г води. Обчисліть масову частку речовини у новому розчині.​

Ответы

Автор ответа: vorizonbusiness
0

Спочатку необхідно знайти масу самої солі в початковому розчині:

масова частка калій нітрату = 0,1 = маса калій нітрату / маса початкового розчину

маса калій нітрату = 0,1 * маса початкового розчину

маса калій нітрату = 0,1 * 200 г = 20 г

Отже, у початковому розчині було 20 г калій нітрату.

Після додавання 50 г води, маса розчину збільшилася до 200 г + 50 г = 250 г.

Масова частка речовини у новому розчині може бути знайдена за формулою:

масова частка речовини = маса речовини / маса розчину

Нехай "x" - це маса калій нітрату в новому розчині, тоді маса води в новому розчині буде (250 г - x).

За збереженням маси, сума мас розчинених компонентів має дорівнювати масі початкового розчину:

x + (250 г - x) = 200 г

Розв'язуємо рівняння і отримуємо:

x = 200 г - 250 г + x

x = -50 г

Це означає, що маса калій нітрату в новому розчині дорівнює 50 г (тобто, вся сіль розчинилася в воді).

Масова частка калій нітрату в новому розчині:

масова частка калій нітрату = маса калій нітрату / маса розчину

масова частка калій нітрату = 50 г / 250 г

масова частка калій нітрату = 0,2 або 20%

Похожие вопросы