Предмет: Химия, автор: bulavenkodara36

який об'єм вуглекислого газу за н. у. виділиться внаслідок спалювання 75г гліцеролу?

Ответы

Автор ответа: makarenko412041977
2

Ответ:

Реакція спалювання гліцеролу має наступний вигляд:

C3H8O3 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O

Молярна маса гліцеролу (C3H8O3) = 92 г/моль

Молярна маса вуглекислого газу (CO2) = 44 г/моль

Спочатку потрібно визначити кількість молів гліцеролу:

n = m/M = 75 г / 92 г/моль = 0,815 моль

За рівнянням реакції виділяється 3 моля CO2 на кожну молекулу гліцеролу, тому кількість молів CO2, яка виділиться при спалюванні гліцеролу, дорівнює:

n(CO2) = 3 × 0,815 моль = 2,445 моль

Об'єм газу можна визначити за формулою ідеального газу:

V = nRT/P

де R - універсальна газова стала, T - температура в Кельвінах, P - тиск.

Умови нормальних умов (Н.У.):

T = 273 K

P = 1 атм = 101,3 кПа

R = 0,0821 л·атм/(моль·К)

Тоді, об'єм CO2, який виділиться за Н.У. під час спалювання 75 г гліцеролу, дорівнює:

V(CO2) = nRT/P = 2,445 моль × 0,0821 л·атм/(моль·К) × 273 K / 101,3 кПа = 54,3 л (до двох значущих цифр)

Отже, під час спалювання 75 г гліцеролу утвориться 54,3 л CO2 за Н.У.


bulavenkodara36: Спасибі огромное !
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: 8h9npzz4ff
Предмет: Геометрия, автор: kamil1184