Бароко і класицизм
Зазначу Хто Буде Давати Короткі, І Некоректні (Неправильні) Відповіді Я Баню, Або Повертаю Свої Бали Назад Собі До Акаунту, Чи Зовсім Видаляю Чийсь Акаунт.Зрозуміло
Ответы
початковий рівень:
1 Б) моря;
2 В) Жан Батіст Поклен;
3 В) до всього старовинного.
середній рівень:
4.
• а) Пишний, барвистий стиль - 1) Бароко;
• б) Нормативність мистецтва - 2) Класицизм;
• в) Орієнтація на античність - 2) Класицизм;
• г) Тяжіння до контрастів, складної метафоричності - 1) Бароко.
5. Закон трьох єдностей - це принцип драматургії, який полягає в тому, що дія твору повинна відбуватися в одному місці, за однієї доби і з однієї сюжетної лінії.
6. Класицизм і бароко є двома основними художніми напрямами, що виникли в різні епохи. Класицизм орієнтується на античність і характеризується простотою, ясністю та лаконічністю, прагненням до відтворення вірного образу дійсності. Бароко ж більш рухливе, пишне і емоційне, з тяжінням до складної метафоричності та контрастів, що допомагає підсилити ефект театралізації.
достатній рівень:
7 Поезія Луїса де Гонгори-і-Арготе «Галерник» є екзотичним описом морського плавання, який уособлює відчуття бажання і духовної свободи. Ідея поезії полягає у прагненні до самореалізації та знайденні внутрішньої гармонії. Образи-символи, такі як вітер, море, галерник, використовуються для втілення цієї ідеї. Вітер олицінює свободу і прагнення до нового, а море – небезпеку, тяжкості і жагу до прекрасного. Галерник же є метафорою для чоловіка, що прагне до свободи та пригод. У поезії багато епітетів, які підкреслюють красу природи та дій героя. Також використовуються звернення до Господа, які допомагають знайти внутрішню гармонію та спокій.
8 Головними героями комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич» є Жорж Данден (міщанин, який прагне стати шляхтичем) та його дочка Люсьєн. Жорж Данден є жвавою та енергійною людиною, що занадто занепадає на висхідництво та занепадає на зовнішній блиск. Він намагається копіювати шляхетні звичаї та традиції, але не розуміє їхнього справжнього значення, що призводить до комічних ситуацій. Люсьєн же – протилежність батька, вона розумна та дотепна, та намагається знайти свій шлях у житті, не дивлячись на зовнішні стандарти та конвенції.
9 У комедії «Міщанин-шляхтич» Мольєр викриває та висміює багато загальнолюдських та суспільних вад. Серед них можна виділити наступні:
• Безглузда любов до титулів та знатностей, що є однією з головних вад багатьох людей. Головний герой Монсьєр Журден, бажаючи стати шляхтичем, демонструє свою безглузду та нездатність розуміти справжню цінність речей.
• Байдужість до реальної освіти та культури, яка в той час була важливим показником соціального статусу. Журден весь час мріє про те, як стати шляхтичем, але при цьому не бажає вчитися, не має культури та вважає, що все можна купити за гроші.
• Гордість, що є однією з найголовніших вад головного героя. Він вважає себе найрозумнішим, найосвіченішим та найкращим, при цьому не помічає своїх власних помилок та недоліків.
• Непорозуміння та конфлікти між поколіннями. У творі Мольєр показує конфлікти між Монсьєром Журденом та його донькою, які виникають через різницю в поглядах та цінностях.
• Відчуження від реального світу та життя. Головний герой Монсьєр Журден живе у своєму вигаданому світі, уявляючи себе шляхтичем та мріючи про те, як він буде жити в майбутньому, при цьому не помічаючи реальних проблем та потреб суспільства.
високий рівень:
• Напишіть твір-мініатюру за темою: «В чому актуальність комедії «Міщанин-шляхтич»?»
Комедія «Міщанин-шляхтич» Мольєра написана в 17 столітті, але її актуальність не зменшилась і досі. У творі висміюються псевдоаристократичні погляди, підроблені етикетні норми та неправильний вибір життєвого шляху, що зробило її вічною.
Сучасний світ, як і тоді, дуже цінує соціальний статус, титули та імена, покази потужності та багатства, витрачаючи на це багато коштів та зусиль. Але, на жаль, така поведінка не завжди пов'язана з духовним зростанням та розвитком. Комедія Мольєра є своєрідним нагадуванням, що наші дії та вчинки повинні бути спрямовані на розвиток нашої душі та розуму, а не на отримання соціальних підтверджень.
Крім того, твір показує, як важливо відчувати своє місце в житті та не забувати про свої корені. Ідеї національної свідомості та гідності також є дуже актуальними й нині.
Тож комедія Мольєра є своєрідною підказкою для нас, щоб ми не забували про наші істинні цінності та природні задатки, адже саме вони дають нам сенс і значення в цьому житті.