Предмет: Химия,
автор: elezabetaka
ДАЮ 50 БАЛІВ!!!!
До складу двохатомного спирту входять: Карбон -38,7 Гідроген - 9,67% і Оксиген. Густина парів за метаном- 3,875. Обчисліть молекулярну формулу спирту.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(C) = 38,7% = 0,387
w(H) = 9,67% = 0,0967
D(CH4) = 3,875
Найти: М(СхHуОz) -?
Знайдемо молярну масу сполуки:
М(СхHуОz) = D(CH4) * М(CH4) = 3,875 * 16 = 62 г/моль
Визначимо масову частку Оксигену:
w(О) = 100% - w(С) - w(H) = 100% - 38,7 - 9,67 = 51,63% або 0,5163
Щбчислимо кількість речовини:
n(C) = w(C) * М(СхHуОz)/ М(С) = 0,387 * 62/12 = 2 моль
n(H) = w(C) * М(СхHуОz)/ М(С) = 0,0967 * 62/1 = 6 моль
n(O) = w(C) * М(СхHуОz)/ М(С) = 0,5163 * 62/16 = 2моль
n(C) : n(H) : n(O) = 2 : 6 : 2
Отже формула одноатомного спирту : С2Н6О2 - етиленгліколь
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: ilavolosuk193
Предмет: История,
автор: sashaevdokimenko66
Предмет: Английский язык,
автор: araqsyaxachatryan2
Предмет: История,
автор: zavgorodnaa490