Предмет: Химия,
автор: baranovasnezana24
Обчислити молярну масу СхНу,і напишіть формулу гомолога метану,якщо відомо, що об’єм, який він займає становить 5,4 л., а маса 14 г.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Для обчислення молярної маси СxHy потрібно спочатку визначити кількість моль чистої речовини за формулою:
n = V / Vm,
де V - об'єм речовини в літрах, Vm - молярний об'єм речовини при нормальних умовах, який дорівнює 22,4 л/моль.
Отже, кількість моль СxHy:
n = V / Vm = 5.4 л / 22.4 л/моль = 0.241 моль.
Далі необхідно визначити масу СxHy за формулою:
m = n * M,
де M - молярна маса речовини.
Маса СxHy:
m = n * M = 0.241 моль * 14 г/моль = 3.374 г.
Тепер можна обчислити молярну масу за формулою:
M = m / n = 3.374 г / 0.241 моль = 14 г/моль.
Отже, молярна маса СxHy дорівнює 14 г/моль, а формула гомолога метану - CH4.
Объяснение:
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: uuljjj60ghyas
Предмет: Английский язык,
автор: mieewx
Предмет: Английский язык,
автор: nikonrillka
Предмет: Биология,
автор: Dznaprokat