сенс мого життя на 1-2 сторінки
Ответы
Ответ:
Сенс життя - одна з найвічних і загадкових тем для людства. Кожна людина хоч раз у житті задавалася питанням: навіщо я живу? Що робить мене щасливим? Які цінності я дотримуюсь? Як я можу зробити свій внесок у суспільство? Міркування про сенс життя актуальні та цікаві для людини, тому що вони відображають її прагнення до самопізнання та самореалізації. Сенс життя - це здатність людини створювати власний світ, свою реальність, свою культуру. Людина - єдина істота на Землі, яка має таку здатність. Людина – творець свого життя.
Міркування про сенс життя спонукають людину до пошуку свого покликання, своєї місії, своєї мети. Людина хоче знати, що вона може дати світу, як може бути корисним і потрібним. Розмірковуючи про сенс життя, людина вчиться обирати свій шлях і слідувати йому. Приклад: Лев Толстой - великий російський письменник, який пережив глибоку духовну кризу і став ставити питання про сенс життя. Він знайшов відповіді у релігії, у простому та працьовитому народі, у служінні ближнім. Він написав знамените есе "У чому моя справа?".
Деякі люди можуть заперечити, що міркування про сенс життя марні і безглузді. Вони можуть стверджувати, що сенс життя немає, що життя - це випадковий процес еволюції біологічних видів. Людина - один із багатьох продуктів цього процесу. Людина не має жодного особливого призначення чи мети. Людина - порошинка у Всесвіті. Ця думка називається нігілізмом і є філософією, яка ставить під сумнів або зовсім заперечує загальноприйняті цінності, ідеали, порядки, норми моральності та культури, а також такі стійкі поняття, як існування, знання і сенс життя. Нігілісти не вірять у жодні абсолютні істини, моральні закони чи вищі цілі. Вони вважають, що життя безглузде і випадкове.
Ця думка може бути спростована з різних позицій. З одного боку, можна вказати на те, що людина не може жити без будь-яких цінностей, ідеалів чи норм. Навіть якщо він заперечує їх на словах, він чинить по них на ділі. Людина неспроможна не вибирати між різними варіантами дій, не оцінювати свої вчинки з погляду добра і зла, не прагнути досконалості чи щастю. Людина не може не мати своїх переконань, цілей чи мрій. Людина не може не відчувати відповідальності за своє життя та за життя інших. Все це свідчить про те, що людина має сенс життя, навіть якщо вона її не усвідомлює або не формулює.
З іншого боку, можна вказати на те, що людина не є випадковим продуктом еволюції, а має унікальні здібності та якості, які відрізняють її від інших видів. Людина – єдина істота на Землі, яка може мислити, говорити, писати, творити, любити, вірити. Людина - єдина істота на Землі, яка може ставити питання про сенс життя та шукати відповіді на них. Людина - єдина істота на Землі, яка може змінювати світ відповідно до своїх ідей і цінностей. Все це свідчить про те, що людина має сенс життя, навіть якщо вона її не знає або не визнає.