СОНЕЧКИ, ДОПОЖІТЬ, ПОТРІБНО ДУЖЕ ТЕРМІНОВО!!!!!
дайте відповідь на запитання:
Чим можна пояснити наступні дії російської окупаційної влади у Галицькому генерал- губернаторстві: українські національні організації, установи і школи закривалися, політичних культурних діячів українського національного руху, греко-католицьких священиків переслідували і заарештовували, в той же час аналогічні польські заклади і діячі польського національного руху на Галичині продовжували діяти, не зазнаючи подібних репресій?
Ответы
Объяснение:
Окупаційна влада Росії у Галицькому генерал-губернаторстві прагнула здійснити політику русифікації території, а також знищення української культури та національної свідомості. Це було пов'язано з тим, що Російська імперія вважала українців другорядним народом, і протиставляла їх польській еліті, яка вважалася "цивілізованою".
без цього, на початку ХХ століття Російська імперія переживала період загострення національних проблем. У таких умовах політика русифікації стала одним із головних засобів збереження цілісності імперії.
Польський національний рух не ставив перед собою завдання розколоти Російську імперію, а тому його діяльність не вважалася такою загрозливою для окупаційної влади. Крім того, польська еліта вважалася більш «прихильною» до російської імперії, її представники брали участь у державному управлінні та політичному житті, а також відзначалися активною підтримкою культурних проектів, що сприяло політичній лояльності.
Отже, причини нерівності у ставленні до української та польської національних організацій, установ і шкіл, політичних культурних діячів полягали в ідеології російської імперії та специфікі політичної ситуації в регіонах на початку ХХ століття.