Предмет: Физика, автор: angelina2689

1. Сила струму в лампі 5А. Скільки теплоти виділиться в
лампі під напругою 6В за 0,5 хв ?
допоможіть, будь ласка.

Ответы

Автор ответа: glebzincenko298
1

Ответ:

Щоб визначити кількість виділеної теплоти в лампі, необхідно знати споживану лампою потужність та тривалість часу, протягом якої вона підтримуватиме даний струм.

Потужність лампи можна визначити, використовуючи закон Джоуля-Ленца, який стверджує, що теплова енергія, виділена в провіднику, пропорційна квадрату сили струму, множеному на опір провідника:

P = I^2 * R

Для лампи з відомою силою струму і напругою R = V / I, де V - напруга на лампі. Тоді

P = I^2 * (V / I) = I * V

Отже, потужність лампи становить P = 5 А * 6 В = 30 Вт.

Теплова енергія, виділена в лампі за час t, обчислюється за формулою:

Q = P * t

Підставляємо в формулу значення потужності та тривалості часу:

Q = 30 Вт * 0,5 хв * 60 с/хв = 900 Дж

Отже, під час роботи лампи під напругою 6 В та силі струму 5 А протягом 0,5 хв виділиться 900 Дж теплоти.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: izameluhin