Предмет: Физика,
автор: lozxdne
У ході лабораторної роботи учень рівномірно тягне по столу дерев’яний брусок, діючи на нього з горизонтальною силою 1,2 Н. Визначте коефіцієнт тертя ковзання бруска по столу, якщо маса бруска становить 300 г.
Ответы
Автор ответа:
1
Для визначення коефіцієнта тертя ковзання необхідно знати силу тертя та силу натягу нитки, якою тягне учень. Оскільки брусок рухається рівномірно, то сила тяги дорівнює силі тертя.
Сила тяги визначається за формулою:
Fт = m * g,
де m - маса бруска, g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с²).
Fт = 0,3 кг * 9,8 м/с² = 2,94 Н.
Отже, сила тертя дорівнює 2,94 Н.
Коефіцієнт тертя ковзання визначається за формулою:
μк = Ft / Fn,
де Ft - сила тертя, Fn - сила нормалі, яка дорівнює силі тяжіння маси бруска:
Fn = m * g = 0,3 кг * 9,8 м/с² = 2,94 Н.
Тоді
μк = 2,94 Н / 2,94 Н = 1.
Отже, коефіцієнт тертя ковзання бруска по столу дорівнює 1.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: varvaraustenko
Предмет: Физика,
автор: milanagrehova1805200
Предмет: История,
автор: malovanalilia969
Предмет: Математика,
автор: novikovaanastasiyav9
Предмет: Английский язык,
автор: polinat1102