Майно померлої громадянки Б. було оцінено у 100000 грн., також вона володіла акціями у компанії , які заповіла своєму співвласникові і за сумісництвом чоловікові. Право на спадкування заявили бабуся (73 роки), мати (55 років), сини (19,25 років), брат померлої, який заявляє, що був найближчою людиною для померлої та доглядав за нею у лікарні.
Хто має право на спадок та на яку частку і чому?
Ответы
Ответ:
Объяснение:Українське законодавство визначає чергу спадкоємців наступним чином: спочатку спадкує сім'я померлої, потім - родичі. У разі відсутності сім'ї та родичів спадкоємцями стають держава та місцева громада.
Отже, за наявною інформацією про спадкоємство Б., чергу спадкоємців складається з таких осіб: бабуся (73 роки), мати (55 років), сини (19, 25 років) та брат померлої.
Згідно зі статтею 121 Сімейного кодексу України, якщо спадкоємці не домовилися про частки у спадщині, то вони спадковатимуть рівними частками. Тому, якщо жоден із спадкоємців не відмовляється від спадщини, то вони матимуть рівні частки.
Акції, заповілені співвласнику та чоловікові померлої, також входять до складу спадщини і розподіляються серед спадкоємців.
Щодо брата померлої, який заявляє, що був найближчою людиною для померлої та доглядав за нею у лікарні, то за законом він не має права на спадщину. Спадкувати можуть лише особи, які є родичами померлої, і ті, з ким вона мала шлюб або перебувала у зареєстрованому партнерстві.
Таким чином, якщо всі спадкоємці не відмовляються від спадщини, то вони матимуть рівні частки у спадщині, що складається з майна померлої громадянки Б. та її акцій у компанії. Якщо ж хтось з них відмовляється від спадщини, то його частка розподілиться між іншими спадкоємцями.
Якось так