Предмет: Химия, автор: LediKris

Даю 50 БАЛЛОВ! Помогите, пожалуйста, заранее благодарю:)

У результаті дії на 250 г розчину сульфатної кислоти достатньої кількості магнію, утворився газ об’ємом 2,24 л (н.у.). Обчисліть масову частку сульфатної кислоти у вихідному розчині.

Перевод/переклад:

В результате действия на 250 г раствора сульфатной кислоты достаточного количества магния образовался газ объемом 2,24 л (н.у.). Вычислите массовую долю сульфатной кислоты в исходном растворе.
​​

Ответы

Автор ответа: davidenko16
3

Відповідь:

Mасова частка сульфатної кислоти у вихідному розчині дорівнює 3,92%.

Пояснення:

V газу дорівнює 2,24 л (н.у.), то ми можемо вважати, що цей газ утворився за стандартних умов температури і тиску (н.у.), тобто при температурі 0 градусів Цельсія та тиску 1 атмосфери.

Також ми знаємо, що газ утворився при реакції магнію з розчином сульфатної кислоти, тому ми можемо припустити, що утворився водень за наступною реакцією:

Mg + H2SO4 → MgSO4 + H2

Де Mg - магній, H2SO4 - сульфатна кислота, MgSO4 - сульфат магнію, H2 - водень.

За рівнянням реакції видно, що 1 моль магнію реагує з 1 моль сульфатної кислоти та утворюється 1 моль водню.

Отже, якщо у нас було утворено 2,24 л водню за н.у., то це відповідає 0,1 моль водню (V=nRT/P, де V - об'єм, n - кількість речовини, R - газова стала, T - температура, P - тиск).

Оскільки 1 моль магнію реагує з 1 моль сульфатної кислоти, то в нашій реакції було використано 0,1 моль сульфатної кислоти.

Тепер ми можемо обчислити масову частку сульфатної кислоти у вихідному розчині за формулою:

масова частка = (маса сульфатної кислоти / маса розчину) * 100%

Маса розчину дорівнює 250 г.

Маса сульфатної кислоти може бути обчислена за формулою:

маса сульфатної кислоти = n *M

n - кількість речовини сульфатної кислоти, M - молярна маса сульфатної кислоти.

Молярна маса сульфатної кислоти H2SO4 дорівнює 98 г/моль.

Кількість речовини сульфатної кислоти, що була використана у реакції, дорівнює 0,1 моль.

Тому маса сульфатної кислоти, що була у вихідному розчині, дорівнює:маса сульфатної кислоти = 0,1 моль * 98 г/моль = 9,8 г

Тоді масова частка сульфатної кислоти у вихідному розчині дорівнює:масова частка = (9,8 г / 250 г) * 100% = 3,92%


LediKris: Ваау, спасибо большое! Поставлю тебе лучший ответ, если будет правильно:)
davidenko16: По обчисленням все правильно)
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним