Предмет: Биология, автор: sofiaprk

Альбінізм у жита успадковується як аутосомна рецесивна ознака. На обстежуваній ділянці серед 84 000 молодих рослин виявлено 210 альбіносів. Визначте частоту гена, що обумовлює альбінізм у жита в цій популяції.

Ответы

Автор ответа: tkachenkoartem561
2

Ответ:

Якщо альбінізм у жита успадковується як аутосомна рецесивна ознака, то ген, що визначає альбінізм, буде прихований в гетерозиготному стані, тобто в особині з одним нормальним і одним альтернативним алелем.

Для розрахунку частоти альтернативного алелю використаємо формулу частоти гена:

p + q = 1, де p - частота нормального алелю, q - частота альтернативного алелю.

Знаємо, що альтернативний алелю при аутосомній рецесивній успадковуванні буде у гетерозиготному стані в 2pq особин. Оскільки в популяції 84 000 молодих рослин виявлено 210 альбіносів, то кількість особин з альтернативним алелем буде q, і кількість особин з нормальним алелем буде p.

Отже, ми можемо записати наступну систему рівнянь:

2pq = 210 (кількість альбіносів)

p + q = 1 (сума частот нормального та альтернативного алелю)

Можна виразити p з другого рівняння і підставити у перше рівняння:

p = 1 - q

2(1 - q)q = 210

2q - 2q^2 = 210/1000 (переводимо 210 в десятковий дріб)

2q^2 - 2q + 0.21 = 0

Розв'язуємо квадратне рівняння:

q = 0.015 або q = 0.985

Отже, частота альтернативного алелю в популяції становить 0.015, а частота нормального алелю становить 0.985

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: annavons160
Предмет: История, автор: cubcik83
допоможіть даю 25 балів СРОЧНО!!! 17. Установіть хронологічну послідовність подій, описаних літописцем, і 30- повніть табличку. А «Нехай ходять вони [русичі] у город одними воротами, без оружжя, по п'ятдесят чоловік, i xай торгують, як ото ïм треба, не платячи мита нi вiд чого..» Б «Коли ж поляни жили осiбно й володіли родами своїми, . Щек, а третьому - то було мiж ... них три брати: одному м'я Кий, а другому - Хорив і сестра їхня - Либідь. Зробили вони городок і на честь брата їхнього найстаршого назвали його Києвом» в «Ольга iз сином Святославом зібрала воїв, багатьох і хоробрих, і піш- ла на Древлянську землю. І вийшли древляни насупротив. І коли зі- йшлися обидва війська докупи, кинув списом Святослав на древлян, а спис пролетів між вухами коня та ударив під ноги коневі, бо був Свя- тослав зовсім малим. І сказав воєвода Свенельд і кормилець Асмуд: "Князь уже почав. Ударимо, дружино, услiд за князем">> Г «У рік ... вирушив Олег у похід, узявши багато своїх воїв - варягів, чудь, словен, мерю, весь, кривичів... І прибули до гiр Київських, і до- вiдався Олег, що тут Аскольд і Дір удвох княжать...>> ​