Предмет: Українська мова, автор: naasssttttyyyyyaaaaa

1. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Обґрунтуйте вживання розділових знаків.

2. Підкресліть граматичні основи.

3. Побудуйте схеми речень. Визначте вид кожного речення за будовою.

1. Я цілую щодня твоє небо зоряне на твоєму плечі спить Мала Ведмеди-ця і коли твоє серце десь в Австралії сердиться в Україні у хмари злітають ворони (О. Мардус). 2. Мужі учені, бородаті архіви кинулись трусить чиїм імʼям цей град назвати щоб вознести на цілий світ (Л. Костенко).
3. Юлькові приємно він говорив про речі яких Лілі навіть не знала і по-чував себе першовідкривачем, учителем (Н. Бічуя). 4. Ні, не було навіть страху він звітрився разом з надією бо коли в чоловіка вже й надія пощезла
то який може бути страх (В. Шкляр). 5. Весняне сонце ще не було пекуче
воно лише приємно пригрівало живим теплом і степ дихав вільготно (Олесь Гончар). 6. Грає листя на веснянім сонці а в душі печаль як не-беса він росте й співає явороньці і згорає від сльози роса (Д. Павличко).

Ответы

Автор ответа: Scar554
2

Ответ:

Якщо можливо, будь ласка, використовуйте кирилицю для української мови, щоб уникнути помилок при читанні та зрозумінні.

Я цілую щодня твоє небо зоряне. На твоєму плечі спить Мала Ведмедиця, і коли твоє серце десь в Австралії сердиться, в Україні у хмари злітають ворони. (О. Мардус).

У першому реченні потрібно поставити крапку після слова "зоряне", оскільки це дві різні дії: цілування неба та сонячні зайчики. Далі треба поставити кому перед словом "і", оскільки це є сполучник між двома складниками речення. У другому реченні потрібно використати крапку після слова "спить", оскільки це друга дія в реченні, яка є незалежною від першої.

Я - підмет, цілую - присудок, щодня - обставина часу, твоє - означення, небо - додаток до присудка.

На - прийменник, твоєму - означення, плечі - підмет, спить - присудок, Мала Ведмедиця - означення, і - сполучник, коли - підрядний зв'язок, твоє - означення, серце - підмет, десь - прислівник, в - прийменник, Австралії - означення, сердиться - присудок, в - прийменник, Україні - означення, у - прийменник, хмари - підмет, злітають - присудок, ворони - означення.

Мужі - підмет, учені - означення, бородаті - означення, архіви - додаток до підмета, кинулись - присудок, трусить - дієслово-інфінітив, чиїм ім'ям - означення, цей град - додаток до присудка, назвати - дієслово-інф

Объяснение:

Похожие вопросы